استاندار لرستان از اختصاص 15 میلیارد تومان برای افتتاح پل های نیمه تمام این استان خبر داد.

استاندار لرستان از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای افتتاح پل‌های نیمه‌تمام استان که در جریان سیل سال گذشته تخریب شده بودند، خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دکتر سید موسی خادمی هجدهم دی ماه در بازدید از پروژه مینی پالایشگاه پلدختر که با حضور سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انجام گرفت، بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ و مثال‌زدنی دولت تدبیر و امید در جریان سیل پلدختر انجام شد و ما به خوبی شاهد هستیم کارها با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سیل پلدختر با تلاش‌های انجام گرفته در یک سال جمع شد، اضافه کرد: در حال حاضر ما مسئله حادی در پلدختر نداریم ولی برخی مشکلات وجود داشته که باید رفع شوند و در این راستا پیگیری‌های نماینده شهرستان قابل تقدیر است.

خادمی در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: اگر ما اسناد توسعه و برنامه‌های توسعه‌ای لرستان را که از چندین سال پیش تهیه شده نگاهی بیندازیم می‌بینیم که برخی از آنها در سال‌های متمادی تکرار شده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: یکی از این موارد بحث نفت و خروج لوله‌های نفت از لرستان بوده و این اعتقاد وجود دارد که باید استان با توجه به این قابلیت دارای صنایع وابسته به نفت باشد.

خادمی با بیان اینکه در این بخش تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده و کار نفتی در استان انجام نشده بود، گفت: به هیچ وجه دنبال کلنگ‌زنی نبوده‌ام و اگر جایی هم کلنگی به زمین زده‌ایم منجر به نتیجه شده است.

 استاندار لرستان در ادامه صحبت‌هایش به مینی پالایشگاه پلدختر اشاره کرد و افزود: این پروژه یکی از معدود پروژه‌هایی است که به سرعت در حال انجام بود زیرا سرمایه‌گذاری با اهلیت کار را به دست گرفته و در یک بازه زمانی کم آن را افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رساند و در واقع هدیه برای مردم این شهرستان خواهد بود.

خادمی گفت: باید کمیته‌ای از تمام دستگاه‌های اجرایی استان به ریاست معاونت استانداری تشکیل تا خواسته‌های سرمایه‌گذار پیگیری شود.

استاندار همچنین به دیواره ساحلی پلدختر اشاره کرد و افزود: دیواره ساحلی پلدختر را نیز پیگیری کرده‌ایم و طی جلسات مکرر با مسئولان مربوطه قطعا این دیواره ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر ارشد لرستان خاطرنشان کرد: این دیواره در واقع حائل نگهدارنده بوده و با هزینه کم قابل احداث خواهد بود.

وی در خصوص خسارات سیل در بخش‌هایی همچون کشاورزی، اصناف و خودروها قول مساعد داد پیگیری لازم انجام گیرد.

استاندار همچنین در ادامه گفت: یک سری پروژه در بعد از سیل شروع شد ولی اعتبارات اختصاص یافته به این بخش کفاف اجرا و تکمیل آنها را نمی‌دهد.

وی یادآور شد: ۲۹۵ میلیارد تومان پروژه استان در معرض خطر سیل قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به دیواره‌های ساحلی و پل‌ها اشاره کرد.

استاندار لرستان اظهار کرد: رئیس‌جمهور پرداخت بودجه جهت تکمیل این پروژه‌ها را به سازمان مدیریت داده‌اند و امیدواریم اعتبارات لازم را بگیریم و آنها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه دیواره ساحلی معمولان و پل کاکارضا از جمله این پروژه‌ها به حساب می‌آیند، گفت: ۱۵ میلیارد تومان برای اتمام پل‌های نیمه‌تمام تامین شده و اداره کل راهداری و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز قول داده‌اند تا پایان سال آنها به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.