علی آشتاب روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یارانه بگیرانی که با وجود شماره گیری #۶۳۶۹* کد رهگیری دریافت نکرده اند باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کرده و با شماره حساب بانکی یارانه سرپرست خانوار، اعتراض خود را ثبت کنند.

وی ادامه داد: ۳۰ روز پس از انجام بررسی های لازم، نتیجه به متقاضیان اعلام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین گفت: ۴۴۰ هزار و ۸۴۷ خانوار در این استان، حمایت معیشتی دولت را در سه مرحله دریافت کرده‎ اند.

آشتاب افزود: این تعداد خانوار معادل ۷۷.۷ درصد جمعیت استان هستند در حالیکه یارانه بگیران استان با ۵۶۷ هزار و ۲۷۶ خانوار دارای جمعیت یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۷۶ نفر هستند.

وی ادامه داد: فرایند درخواست خانوارها برای دریافت بسته حمایتی دولت ادامه دارد و افرادی که خود را واجدشرایط این طرح می دانند، از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* درخواست خود را ثبت کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را  به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند و طی ۲۴ ساعت برای آنها کد رهگیری ارسال می شود و پس از رسیدگی و بررسی استطاعت مالی متقاضیان و تایید استحقاق آنان، اقدام لازم برای واریز وجه صورت خواهد گرفت.

آشتاب با اشاره به تداوم اطلاع رسانی از طریق رسانه ها تاکید کرد:‌ افراد از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی با این اداره کل در شهرستان ها و سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  لرستان همچنین گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر، هیچ پیامکی بجز کد رهگیری اعلام شده در خصوص یارانه و طرح حمایت معیشتی از سوی وزارت تعاون ارسال نمی شود، هرگونه پیامک ارسالی برای مردم، جعلی و غیرقابل اعتماد است.

بر اساس اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، مبالغ تعیین شده تا پایان روز شنبه ۲ آذر ماه به حدود ۶۰ میلیون نفر معادل ۷۰ درصد جمعیت کشور پرداخت شد.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد و براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده‌است.

کمک معیشتی دولت برای خانوار پنج نفر و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده و به خانوار یک نفره  نیز۵۵ هزارتومان اختصاص یافته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده بود که سهم خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان است. 

به گفته سخنگوی دولت کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت مشمول دریافت یارانه نقدی هستند و نکته مورد توجه این است که طرح حمایت معیشتی دولت، ارتباطی به یارانه ماهانه ندارد، و یارانه آبان نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.