محمد علیپور روز پنجشنبه در مجمع انتخاباتی هیات انجمن های ورزشی استان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان لرستان اظهار داشت: اعتباری که برای ورزش ایران هزینه می شود قابل قیاس با مدال آوری ورزشکاران نیست چراکه از ظرفیت های خوبی برخوردار هستیم.

وی گفت: فدراسیون انجمن های ورزشی دارای ۲۰ انجمن و ۵۰ رشته ورزشی همچنین ۸۰ تیم ملی فعال است که بی نظیر می باشد این فدراسیون با دیگر فدراسیون ها متفاوت است چراکه در رشته های هوا، زمین ، آب، کوه فعالیت دارد.

وی افزود: هیچکدام از لوازم ورزشی این فدراسیون در ایران تولید نمی شود و برای تجهیز آن مشکلاتی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سالانه تا ۳۰ اعزام بین المللی در این این فدراسیون توسط ورزشکاران صورت می‌گیرد ادامه داد: ورزشکاران انجمن های ورزشی تاکنون ۷۰ مدال بین المللی کسب کرده اند اما بسیاری از اسامی رشته های آن گمنام است و حتی در برخی رشته ها داور نداریم.

علیپور بیان کرد: پس از یکسال شروع رشته موج سواری در ایران ۲روز پیش یک ورزشکار خانم مدال کسب کرد و با توجه به حوزه بانوان انگیزه بسیاری کسب شده چراکه ۵۰ درصد جمعیت کشور را این قشر تشکیل می دهند و باید تعادل برقرار شود.

وی گفت: در مقطعی تعداد کمی بانوان اعزام می‌شد اما امروز سرمایه گذاری در این رشته جایگاه ورزش ایران را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه تنها حوزه ای که قابلیت سرمایه گذاری دارد حوزه ورزش است اضافه کرد: دولت‌ها میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا مردم بخندند اما با افتخار آفرینی ورزشکاران لبخند را هدیه می دهند.

وی ادامه داد: اعتبار ما با یک فدراسیون تک رشته ای یکی است و لرستان تنها استانی است که یک رشته ای به فدراسیون می نگرد ما بیش از ۵۰ رشته ورزشی داریم.

وی اظهار کرد: باید با شناسایی ظرفیت های موجود در دیگر رشته ها زمینه جذب ورزشکاران را فراهم کنیم چراکه بیش از ۹ رشته هوایی داریم که از جذابیت بالایی برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشور در ورزش های هوایی ما دخالت می کند، رشته های ورزشی فدراسیون ثبت شده و در مسابقات رسمی برگزار می‌کند و جای تأسف است.

وی افزود: رشته های انجمن های ورزشی هفت سال پیش در هیات دولت مصوب شده اما سازمان هواپیمایی کشوری قانون جمهوری اسلامی را رعایت نمی کنند چراکه پای پول در میان است.

وی بیان کرد: فدراسیون انجمن های ورزشی حدود ۱۰سال تشکیل شده است و در این مدت حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای بیت المال صرفه جویی کرده ایم.

وی ادامه داد: رشته های ورزشی ما در استان های مختلف فعالیت دارد و باید با در نظر گرفتن فضای کافی در راستای توسعه این ورزش ها کمک کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.