اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،  معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان در حاشیه افتتاح این مرکز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر حدود ۶ هزار بیمار اعصاب و روان در استان ثبت شده است.

لیلا طاهری افزود: از این تعداد، ۴۵۰ نفر از مراکز شبانه روزی، ویزیت و روزانه اعصاب و روان، خدمات توانبخشی، درمانی و حرفه ای دریافت می کنند تا توانمند شوند و زمینه ورود آنها به جامعه و پذیرش آنها در اجتماع فراهم شود.

وی بیان کرد: مرکز توانبخشی بیماران روانی مزمن آمین در بروجرد پنجمین مرکز شبانه روزی نگهداری و توانبخشی بیماران اعصاب و روان است که در استان در راستای بهبود و توانمند سازی این بیماران، کاهش بیماران پشت نوبت و کوچک سازی موسسات نگهداری از این بیماران راه اندازی شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان اظهارداشت: مرکز توانبخشی بیماران روانی مزمن آمین در بروجرد، از ظرفیت پذیرش ۵۰ بیمار برخوردار است که کارهای درمانی و آموزشی متعددی برای آنها انجام می شود.

طاهری یادآور شد: برای تجهیز این مرکز بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد در حاشیه افتتاح این طرح در  گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:  فضای فیزیکی و ساختمان این مرکز متعلق به بهزیستی بوده که برای  راه اندازی مرکز بیماران اعصاب و روان امین به منظور تعمیر و تجهیز در اختیار مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن آمین قرار داده شده است.

کرم رضا پیردایه ادامه داد: یک مرکز شبانه روزی نگهداری بیماران اعصاب و روان ابن سینا در بروجرد وجود دارد، که هم اکنون ۱۲۰ بیمار اعصاب و روان بصورت استانی در آن پذیرش و نگهداری می شود.

در گرامیداشت هفته دولت ۵۷ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان در بروجرد به بهره برداری می رسد که با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال مستقیم ۲۴۸ نفر فراهم خواهد شد.

۱۹۲۰/۷۲۷۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.