علیرضا تابش روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان مسکن روستایی وره زرد پلدختر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: بیش از 35 هزار واحد نیز در روستاها از محل اعتبارات حوادث تکمیل و ساخته شد که فعالیت بسیار گسترده ای برای بنیاد مسکن می باشد.
وی افزود: بیش از 35 هزار میلیارد ریال امسال از محل تسهیلات و وام بلاعوض در کشور ابلاغ و جذب شده است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:خوشبختانه واحدهای مسکونی که در روستاها ساخته شده مشاهده می شود که با کیفیت و استاندارد بسیار خوب و مناسب و در شان مردم احداث شده که جای شکر دارد که مردم در رفاه و آسایش هستند.
وی به بازدید از مناطق سیل زده شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: امروز با هدف تعیین خسارات ناشی از سیل و قابل جبران از مناطق سیل زده در شهرستان بازدید به عمل آمد که عصر امروزدر جلسه شورای مسکن در استانداری جمع بندی می شود.
تابش خاطرنشان کرد: نتیجه جمع بندی بر اساس قول رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به سرعت جهت بررسی به هیات دولت واگذار می شود.
وی افزود: خساراتی که در جریان سیل در زمینه مسکن به استان لرستان واردشده ناچیز است و تنها تعمیرات می خواهد که در این راستا برآورد شد حدود یکهزار و 400 واحد روستایی و یکهزار واحد شهری خسارت دیده اند.
به گفته وی به پیشنهاد فرماندار پلدختر برخی واحدهای مسکونی در روستاها نیاز به جابجایی دارند که باید تعدادآنها بررسی شود و تعداد پروژه و میزان اعتبارات مربوط به آن با استناد به ماده 12 که از ماده حوادث است جهت تامین اعتبار به هیات دولت پیشنهاد داده می شود.
7272/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.