اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در این آیین با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ فیض آباد سال 83 آغاز شده است، اظهار داشت: هدف از ایجاد این ایستگاه تامین آب موردنیاز برای سه هزار و 200 هکتار از اراضی دیم منطقه بوده است.
رضا میرزایی، با اشاره به اینکه ایستگاه پمپاژ فیض آباد بزرگترین ایستگاه پمپاژ غرب کشور است، افزود: فاز یک و دوی این طرح سال گذشته با زیر پوشش بردن یکهزار 440 هکتار از اراضی منطقه به بهره برداری رسید و اجرای فاز سوم آن نیز امسال آغاز شده است.
وی هدف از اجرای فاز سوم این طرح را تامین آب موردنیاز برای 650 هکتار از اراضی منطقه عنوان کرد و گفت: ایستگاه اصلی طرح پمپاژ فیض آباد دارای 85 درصد و عملیات اجرایی شبکه های یک و دو دارای 45 درصد پیشرفت فیزیکی است.
مدیرعامل آب منطقه ای لرستان خاطرنشان کرد: برای این ایستگاه تاکنون 150 میلیارد ریال هزینه صرف شده که 120 میلیارد ریال آن از اعتبارات استانی و 250 میلیارد ریال نیز اعتبارات ملی بوده است.
فرماندار سلسله نیز در این آیین با بیان اینکه تا پایان حیات بر روی کره زمین خدمات شرکت آب منطقه ای در این حوزه به شهرستان سلسله فراموش نشدنی است، افزود: اجرای این طرح بیش از 400 درصد ارزش افزوده برای مردم منطقه به همراه داشته که حاصل زحمات آب منطقه ای لرستان بوده است.
شریف خسروی گفت: انتظار داریم پیمانکار طرح با حداکثر توان شبکه های سه و چهار این ایستگاه را اجرا کند و شرکت آب منطقه ای نیز از جلوگیری کشت محصولات آبدوست که ممنوعیت آن در شهرستان سلسله اعلام شده مراقبت نماید.
وی با اشاره به حق آبه شهرستان های پایین دست، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم حق آبه شهرهای پایین دست محدود و دسترسی آن ها از این نعمت خدادای گرفته شود.
7265/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.