مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کاهش آمار ازدواج و مشکلات پیش روی جوانان جهت تشکیل خانواده، مشارکت خیران و تشکل‌های مردم نهاد به منظور کمک به جوانان و حل مشکلات آنها در این حوزه ضروری است.

مریم بیدخام با بیان اینکه اعضا و خیران این مجمع در زمینه تأمین هزینه‌های ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه اقدام می‌کنند، اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت خیران و سایر سمن‌های خیریه شرایط لازم برای تشکیل خانواده در استان فراهم شود و همچنین آموزش‌های لازم جهت پایداری خانواده‌ها به متقاضیان ارایه گردد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: بهره گرفتن از ظرفیت تمامی خیران از قبیل سازمان‌های مردم نهاد خیریه، مراکز نیکوکاری کمیته امداد و دیگران در حوزه ازدواج، منجر به بهبود شرایط ازدواج جوانان خواهد شد.

وی مهیا نمودن شرایط لازم را برای ازدواج جوانان، نیازمند کمک خیران دانست و افزود: بسیاری از مشکلات پیش روی جوانان در امر ازدواج با کمک‌های دولتی حل نمی‌شود و باید خیران در این حوزه ورود جدی داشته باشند.

بیدخام تاکید کرد : نیکوکاران و خیران در هر حوزه ای از قبیل مدرسه سازی، سلامت، مسکن و ... وارد شده‌اند موفقیت‌های بسیاری خوبی را کسب کرده‌اند و قطعا با ورود آنها در این حوزه نیز بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: با مشارکت خیران در امر ازدواج جوانان و خرید جهیزیه و اشتغال آنها انتظار می‌رود شاهد افزایش آمار ازدواج و پایداری خانواده‌ها باشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.