طرح امداد و نجات تابستانه ۹۸ هلال‌احمر استان قزوین با برنامه های توان افزایی و بازآموزی ویژه تیم‌های واکنش سریع آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون امداد و نجات هلال احمر قزوین گفت: پیش از آغاز این طرح در راستای آمادگی هر چه بیشتر تیم های عملیاتی اقدامات و برنامه های مختلفی به مرحله اجرا درآمد.

حکمت الله هاشمی با اشاره به این طرح‌ها افزود: اجرای برنامه‌های بازآموزی و توان افزایی ویژه تیم‌های واکنش سریع، مجهز کردن تیم‌ها به تجهیزات انفرادی و تیمی، اجرای عملیات های کارکردی ویژه تیم های واکنش سریع جهت حفظ آمادگی تجهیزات و خودروهای امدادی، اجرای اولین دوره توان افزایی در سه ماهه دوم سال جاری به صورت تمرین غواصی و تجسس در آبهای ساکن در دریاچه اوان بخش رودبار الموت شرقی با حضور ۱۵ نفر نجاتگر عضو تیم واکنش سریع ستاد از جمله این برنامه ها بوده است.

وی اضافه کرد: این طرح با هدف ارائه مطلوب‌تر خدمات امداد و نجات، کمک‌های اولیه و خدمات اجتماعی در حوادث، ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری مسافران در طول مسیرهای مسافرتی با رؤیت نیروهای امدادی و معرفی هر چه بهتر خدمات بشردوستانه و داوطلبانه و نمایش توان بالای خدمات امداد و نجات در دستور کار قرار گرفت.

۲۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری و یک پایگاه امداد و نجات کوهستان در استان قزوین با ۲۳دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۲ دستگاه ست نجات، یک فروند بالگرد و ۱۲۰ نفر نیروی عملیاتی متخصص به صورت ۲۴ ساعته در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند تا در صورت نیاز به یاری مردم بشتابند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.