معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: 126 میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی استان قزوین ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ناصر شفیع آبادی در جلسه کار گروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان آبیک اظهار کرد: از 126 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده اعتبار در حوزه مشوق بیمه‌ای 83 میلیارد ریال و اعتبار نظام کارورزی 43 میلیارد ریال است.

وی افزود: برای ایجاد 264 شغل در استان قزوین از صندوقهای خرد محلی مبلغی اختصاص داده شده که سهم شهرستان ها مشخص شده است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: دبیرخانه مهارت آموزی واقعی در محیط کار در مرکز فنی و حرفه ای تشکیل شده است و واحدهای صنعتی که افراد فارغ التحصیلان بیکار را جذب کنند از بیمه مشوق بیمه‌ای برخوردار می شوند.

شفیع آبادی به شیوه نامه نظارت و مسئولیت اجرای آن در شهرستان ها را بر عهده فرمانداران ذکر و اضافه کرد: صرف ایجاد اشتغال ملاک نیست بلکه تعهد اشتغال ایجاد شده باید بیمه باشد و کمیته نظارت در این زمینه با همکاری تامین اجتماعی تشکیل شود و در صورت عدم بیمه تعهد اشتغال ایجاد شده، کمیته نظارت شهرستان آبیک باید تخلف را به کمیته نظارت استان قزوین معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: میزان سرانه ایجاد اشتغال یک میلیارد و 500 میلیون ریال است که این مهم باید رعایت شود و در صورتی که سرانه اشتغال کمتر از این مبلغ باشد باید تذکر داده شده و یا برخورد قهری صورت گیرد.

این مسئول اذعان کرد: شهرستان آبیک با حدود 46 طرح، جذب 180 میلیارد ریال تسهیلات و ایجاد اشتغال 237 نفر در سال گذشته در زمینه تخصیص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان قزوین رتبه نخست را کسب کرده است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: از سوی بانک مرکزی با وزارت خانه مربوطه از محل صندوق توسعه ملی تخصیص اعتباری اخذ شده اما برای استانها هنوز کار سازی نشده و منتظر ابلاغ از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم.

شفیع آبادی ادامه داد: سال گذشته 160 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای استان قزوین ابلاغ شده بود که 130 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که از سوی بانک‌ها لازم است مابقی تسهیلات باقی مانده  شهرستان آبیک در این زمینه تا اواخر خرداد یا مرداد ماه امسال پرداخت شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.