اخبار مرتبط

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: به دلیل حساسیت موضوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان قزوین، تمام واکسن‌های مرغداری‌ها با وسیله نقلیه دامپزشکی حمل و به مرغداری‌ها تحویل داده شده و اجازه ندادیم وارد ادارات شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمید زینالی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آبیک اظهار کرد: اهمیت شهرستان آبیک از نظر طیور در کشور و استان قزوین بر کسی پوشیده نیست و اگر مسئله‌ای ایجاد شود کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد چرا که تولید بسیار طیور در این شهرستان صورت می‌گیرد  کشور نمی‌تواند بدون شهرستان اقدامی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه شبکه دامپزشکی شهرستان آبیک تا سه ماه آینده به ساختمان جدید انتقال می‌یابد، افزود: پروژه در حال تکمیل است که تعلل پیمانکار کمی در تکمیل پروژه تاثیر گذاشته است.

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین ادامه داد: ساختمان جدید دامپزشکی قابل بهره‌برداری کامل با سیستم دامپزشکی نیست و نیاز به سردخانه ، محوطه‌سازی، سیستم گرمایشی و سرمایشی و انبار نگهداری سم و دارو دارد چرا که دامپزشکی بدترین مکان از نظر شیوع بیماری است.

زینالی اضافه کرد: به دلیل حساسیت مووضع آنفلوآنزای مرغی در استان قزوین، در توزیع واکسن حتی تمام واکسن‌های مرغداری‌ها با وسیله نقلیه خود دامپزشکی حمل و به مرغداری‌ها تحویل داده شده و اجازه ندادیم وارد ادارات شوند.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت یک سال و سه ماه موردی از آنفلوآنزای مرغی در استان قزوین گزارش و مشاهده نشده است.

این مسئول تصریح کرد: با راه‌اندازی یک دستگاه نمونه‌برداری مبلغ 600 میلیون ریال کرایه ماشین نمونه از استان قزوین به سازمان دامپزشکی کشور را قطع کردیم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.