معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از اجرای عملیات آسفالت میکروسرفیسینگ لاین شمالی آزادراه قزوین-کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جواد حق لطفی با اعلام این خبر گفت: این عملیات به منظور ارتقای سطح کیفی و افزایش تاب لغزشی محور آزادراه قزوین-کرج اجرا شده است.

وی درباره توضیح این نوع از آسفالت عنوان کرد: با توجه به سطح هموار رویه راه آزادراه قزوین- کرج و درخواست پلیس راه استان، افزایش اصطکاک سطح محور20  کیلومتر حد فاصل پل زیاران به سمت آبیک در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار گرفت و عملیات اجرایی لاین جنوبی آن در سال گذشته صورت پذیرفت و در سال جاری لاین شمالی آن نیز آغاز شده است. مخلوط های میکروسرفیسینگ که شامل مصالح صددرصد شکسته با دانه بندی مشخص، قیر امولسیون اصلاح شده ، آب و فیلترهای معدنی می باشد که در نهایت با یکدیگر مخلوط شده و سپس با ماشین مخصوص میکرو سرفیسینگ بر روی سطح جاده پخش می شوند.

حق لطفی در ادامه افزود: آسفالت میکروسرفیسینگ عموماً به عنوان مخلوط مناسبی برای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه طبقه بندی شده می شود و اغلب به عنوان مخلوط سطحی در اصلاح شیارشدگی، بهبود اصطکاک سطح و افزایش عمر روسازی با عنوان آسفالت حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.