اخبار مرتبط

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: تردد وسایل نقلیه عمومی فاقد بیمه نامه در سطح جاده ها ممنوع بوده و نیروی انتظامی موظف به توقیف آنها هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی در تکمیل این خبر گفت: با توجه به اینکه پرونده‌های تصادفات جز بیشترین ورودی به دادسراها هستند، به منظور کاهش اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع، سرعت در رسیدگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نیروی انتظامی موظف به اجرای ماده ۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری و دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه مصوب ریاست محترم قوه قضائیه است.

وی افزود: با توجه به ماده ۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری، پس از وقوع تصادف جرحی، مأمورین مربوط موظفند در محل حاضر شده و ضمن تنظیم صورتجلسه، اسامی مصدومان را در صورت جلسه قید کرده و سپس از آنان تحقیق به عمل آورند.

این مسئول گفت: بدیهی است در صورت اعلام شکایت، باید مصدوم به پزشکی قانونی معرفی شده و گواهی صدمات و طول درمان اخذ و ضمیمه پرونده شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص استفاده نکردن از وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه نامه افزود: مطابق ماده ۴۲ قانون بیمه مزبور، حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون داشتن بیمه نامه ممنوع است و مأموران راهور و پلیس راه موظفند در صورت احراز فقدان بیمه نامه، وسایل نقلیه زمینی فاقد بیمه نامه را تا هنگام ارائه بیمه مربوط در محل مطمئنی متوقف کنند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.