محمد علمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه با هدف گردشگری، آموزش و تحقیقات و ملی کردن بوستان 1400 هکتاری باراجین و نیز برای مقابله با انقراض برخی حیوانات از سوی مدیریت شهری قزوین طراحی شده است.
وی گفت: مسیرهای سافاری از جمله جذابیت های طرح اجرایی این مجموعه بوده که در آن بازدیدکنندگان با خودروهای سافاری بخشی از مسیر را طی کرده و به بازدید از زیستگاه های حیوانات اقدام می کنند.
علمی ادامه داد: مساحت در نظر گرفته شده برای سافاری پارک 28 هکتار و دارای هفت دره است که در آن حیوانات مختلف به صورت جداگانه رها سازی شده اند.
به گفته وی، برای احداث سافاری پارک قزوین 160 میلیارد ریال هزینه شده که با راه اندازی سه دره آن در سال گذشته، چهار دره باقیمانده نیز تا نیمه نخست امسال به پایان می رسد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین با اشاره به بهره برداری از 81 پروژه مجموعه مدیریت شهری قزوین طی سال گذشته، تصریح کرد: برای انجام عملیات طرح های یاد شده چهار هزار و چهار میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: احداث بارانداز قزوین، کارخانه آسفالت، مجموعه ورزشی خلیج فارس و میدان کاسپین از جمله طرح هایی بودند که عملیات کلنگ زنی آنها نیز انجام شده است.
علمی یادآور شد: شهرداری قزوین همچنین به منظور ارتقای شاخص سلامت جسم و روان شهروندان با رویکرد محیط زیست اقدام به احداث کمربند سبز قزوین، پل طبیعت، دریاچه و سدهای خاکی در قزوین کرده است.
وی، احداث هفت خانه فرهنگ، سه مجموعه ورزشی، یک بوستان بانوان در مناطق کم برخوردار و نخستین خانه تئاتر قزوین را از دیگر اقدامات عمرانی مجموعه مدیریتی این شهر برشمرد.
8054*6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.