به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه 2 کشور با تاکید بر اینکه باید رابطه بین ولایت و حج با جدیت بیشتری دیده شود،اظهار داشت: در روایات بسیاری به رابطه حج و ولایت پرداخته شده است و باید این 2 با یکدیگر دیده شوند.
وی با بیان اینکه ولایت روح دین است،افزود: همانگونه که خانه خدا بدون نبوت، رسالت و وحی، جسمی بدون روح است، سفر حج نیز بدون ولایت اثرگذار نمی‌شود و معنا پیدا نمی‌کند.
امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مخاطب معارف دین، فطرت و قلب انسان است و بخاطر همین امام رضا (ع) فرمودند همان که مردم زیبایی و شیرینی کلام ما را بشنوند، از ما تبعیت و پیروی خواهند کرد و باید با امیدواری سراغ مردم برویم و معارف دین و ائمه (ع) را منتقل کنیم.
نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: امام باقر (ع) می‌فرمایند مسلمانان باید ولایت ما را بپذیرند و نسبت به ما مودت و نصرت داشته باشند تا حج آن‌ها مورد پذیرش قرار گیرد و امروز و در عصر غیبت نیز باید ولایت امیرالمؤمنین (ع) و اولادش را به ولایت امروز گره بزنیم و آگاهی لازم را نسبت به بحث ظهور داشته باشیم.
وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا اصول قرآنی مانند کرامت، صداقت و امر به معروف و نهی از منکر را میان زائران خانه خدا ترویج و تبیین کنیم و از این فرصت به شکل شایسته بهره ببریم.
3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.