اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، غلامرضا حقایق پور روز دوشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدای استان، تاکید کرد: سال گذشته 12 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تعلق گرفت که 6 میلیارد و 200 میلیون ریال آن برای مرمت گلزار شهدای 19 شهر استان کارسازی شد.
وی با اشاره به لزوم تخصیص اعتبارات مورد نیاز در خصوص مرمت گلزار شهدای خوزنین و ضیاء آباد، یادآور شد: بهره برداری از روشنایی 33 گلزار از 48 گلزار شهدای استان آغاز شده و باقیمانده آن نیز در دستور کار امسال این دستگاه قرار گرفته است.
حقایق پور، تصمیم گیری در خصوص ساماندهی مزار شهدای گمنام را در حوزه وظایف این کارگروه دانست و اظهار داشت: در حال حاضر عملیات احداث نماد 9 شهید گمنام در شهرها و مناطق استان از جمله معلم کلایه، مهرگان، ضیاء آباد، دانسفهان، خوزنین، آمادگاه هوانیروز، کوهین، آوج و شریفیه به اتمام نرسیده است.
این مسئول با بیان اینکه گلزار شهدای شهر قزوین با بیش از یک هزار شهید مدفون در آن جزو 10 گلزار برتر کشور است، خاطرنشان کرد: طرح مناسب سازی این مکان مقدس از جمله نصب نمادها و دیوار کشی بخشی از آن آماده شده و در این رابطه نیازمند همراهی سایر بخش ها از جمله شهرداری است.
حقایق پور ادامه داد: هم اکنون گلزار 16 روستای استان به راه دسترسی نیازمند هستند که برای رفع این معضل به همکاری اداره کل راه و شهرسازی نیاز است.
حقایق پور اضافه کرد: هم اکنون از 72 شهید گمنام موجود در استان، مکان 32 شهید با نصب نمادهای خاص مشخص شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین لزوم احداث نماد شهدای مفقود را یادآور شد و تصریح کرد: این موضوع قرار بود در کنگره سه هزار شهید استان در سال گذشته مطرح شود که بنا به دلایلی انجام نشد و جا دارد این مساله بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

** نصب 2 هزار و 300 تابلوی راهنمای شهید در معابر روستایی استان
مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: دهیاری های استان سال گذشته در حاشیه برگزاری کنگره سه هزار شهید استان، ضمن ایجاد فضا سازی در بخش های مختلف با تخصیص چهار میلیارد ریال اعتبار، 2 هزار و 300 تابلوی راهنمای شهید را در سطح معابر روستاها نصب کردند.
اکرم نجفی تاکید کرد: متاسفانه سال گذشته 50 درصد از اعتبارات دهیاری های استان کاهش یافت و علی رغم وظایف 48 گانه دهیاری ها و نیز مشکلات اعتباری در خصوص جمع آوری پسماند از سطح روستاها، هنوز پای کار بوده و وظایف خود را به ویژه در بخش مرتبط با شهدا انجام می دهند.
وی در خصوص جمع آوری و هدایت آب های سطحی در شهرک مدرس، افزود: در این زمینه نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه و همچنین خیران منطقه هستیم تا برای رفع این مشکل در این شهرک اقدام نماییم.
8054* 6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.