اخبار مرتبط

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بزرگترین آسیبی که جامعه ما را تهدید می‌کند نبود مسئولیت اجتماعی و بی‌تفاوتی نسبت به مسائل اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت‌الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز سه‌شنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان قدیم و جدید تاکستان افزود: همه باید تلاش کنیم با شفافیت در مسیر و محور قانون حرکت کنیم و این تنها راهی است که می‌تواند ما را به موفقیت برساند و غیر از این هر راهی ما را از اهداف عالی و رسیدن به قله‌های عزت و اقتدار دور خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جامعه ما در مسیر درست قرار گیرد و اصلاح شود و از جرائم و آسیب‌های اجتماعی مصون بماند تا به رشد و تعالی دست یابد چاره‌ای نیست جز آن‌که به نسخه بی‌بدیل هدایت بشری یعنی قرآن، سیره اهل‌بیت(ع) و معارف و آموزه‌های دینی بازگردیم.

مقام ارشد قضایی استان قزوین همچنین گفت: جامعه ما و قانون‌اساسی مبتنی بر اصل دین الهی، امامت، ولایت و کرامت انسانی بنا شده و اگر مردم را در این مسیر درست و الهی هدایت و راهنمایی کنیم، بدون شک جامعه‌ای سالم و عاری از آسیب خواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی افزود: دشمنان نظام اسلامی ما تمام همت خود را به کار گرفته‌اند تا نظام ما را به زمین بزنند و به هر شکلی در تلاش‌ هستند که مردم را از بدنه نظام جدا کنند پس توجه به وضعیت و معیشت مردم بسیار مهم است و نوعی مقابله با دشمن به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: چند سال گذشته شاهدیم دشمن برای ضربه زدن به کشورمان جنگ اقتصادی را در پیش گرفته و در این جنگ بخش تولید و صنعت ما را هدف قرار داده و با تحریم‌ها و فشارهای مختلف دنبال ایجاد مشکل در گردش چرخ اقتصاد بوده و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده است.

رییس کل دادگستری قزوین تصریح کرد: نباید در تامین رفاه و معیشت جامعه کوتاهی شود چون هرقدر وضع زندگی مردم و معیشت آنان بهبود یابد مردم به سمت فضایل دینی آمده و بسیاری از جرائم، آسیب‌ها و مخاطرات اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی یادآور شد: ما در حوادث دی‌ماه 96 شاهد بودیم دشمن با فضاسازی رسانه‌ای و استفاده از فضای مجازی معیشت مردم را مورد هدف قرار داد و با ناکارآمد جلوه دادن مسئولان عده قلیلی را با خود همراه ساخت و اغتشاشاتی در برخی استان‌ها اتفاق افتاد که در شهرستان تاکستان نیز شاهد برخی از حوادث تلخ بودیم که توسط برخی افراد هیجان‌زده و فریب‌خورده صورت پذیرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: وضع اقتصادی و معیشتی مردم به خاطر فشارهای ناعادلانه دشمن سخت است اما باید آگاه باشیم که نباید به خاطر برخی مطالبات اجتماعی از مسیر قانون خارج شویم و با برخی اقدامات آب در آسیباب دشمن بریزیم و آنان را شاد و به اهداف‌شان نزدیک کنیم بلکه باید در چارچوب قانون مطالبات خود را پیگیری کنیم و چنانچه عده‌ای همسو با دشمن بخواهند نظم عمومی را مختل یا قانون‌شکنی کنند، بدانند که برخورد دستگاه قضایی با آنان سخت و بدون اغماض خواهد بود.

وی اظهار داشت: بر این باوریم که صلاح جامعه در دست یکایک افراد است و باید بنگریم که ما به عنوان عضوی از این جامعه برای اصلاح، پیشگیری از وقوع جرائم، کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع معضلات و مخاطرات چه قدمی هرچند اندک برداشته‌ایم.

رییس کل دادگستری استان قزوین بیان داشت: بزرگترین آسیبی که جامعه ما را تهدید می‌کند نبود مسئولیت اجتماعی است و همین که نسبت به بسیاری مسائل اجتماعی بی‌تفاوت هستیم، موجب می‌شود بسیاری از مخاطرات اجتماعی به صورت افسار گسیخته در سطوح مختلف جامعه افزایش یابد.

رییس شورای مسئولان قضایی قزوین در ادامه گفت: همه مردم، مسئولان و احزاب سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصول‌گرا سوار بر کشتی انقلاب و نظام هستیم و همه باید برای رسیدن این کشتی به ساحل امن تلاش کنیم و در این مسیر دستگاه قضایی با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته و در انجام وظایف و رسالت مهم و خطیر خود با احدی تعارف ندارد و تصمیم و احکام قضایی را با جدیت تمام در مسیر قانون‌مداری و عدالت‌محوری بدون تاثیر از جریانات سیاسی انجام خواهد داد و با کسانی که بخواهند با عمل خود در راستای اهداف شوم دشمن حرکت کنند و به ستون‌های نظام جمهوری اسلامی ضربه‌ای وارد کنند، برخود خواهد کرد.

در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی امیدوار تقدیر و حسین رجبی دادستان پیشین شهرستان شاهرود به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب تاکستان معرفی شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.