اخبار مرتبط

مهدی آخوندی ظهر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، از فردا شب با ورود سامانه بارشی به استان در برخی ساعات بارش باران و گاهی نیز وزش بادهای به نسبت شدید را شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی یاد شده تا بعد از ظهر جمعه در سطح منطقه فعالیت خواهد داشت، تصریح کرد: با توجه به اطلاعیه شماره 30 این اداره کل، در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف و باران، کاهش دید افقی و لغزندگی و اختلال در ترددهای جاده ای پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی یادآور شد: از ظهر جمعه به تدریج با کاهش فعالیت سامانه بارشی در بخش های جنوب غربی استان، پدیده غالب وزش بادهای شدید غربی خواهد بود.
آخوندی اضافه کرد: از بعد از ظهر یکشنبه هفته آینده نیز شاهد ورود سامانه بارشی دیگری به استان هستیم که درباره فعالیت آن اطلاع رسانی خواهد شد.
وی گرم ترین منطقه استان قزوین در شبانه روز گذشته را قزوین با 19 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام و تاکید کرد: در این مدت شهرهای بویین زهرا و تاکستان با صفر درجه سردترین مناطق استان بودند.
این مسئول هواشناسی افزود: دمای شهر قزوین نیز در این مدت بین سه تا 19 درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را 9 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، 33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی، 9 ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
8054* 6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.