اخبار مرتبط

مدیرکل مدیریت بحران قزوین گفت: 10 هزار و 246 کشاورز خسارت دیده در استان برای امهال وام‌های دریافتی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی استانداری، قدرت الله مهدیخانی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: متاسفانه در سال زراعی گذشته بر اثر سرمای بیش از حد و ناگهانی هوا و مخاطرات دیگر از قبیل سیل، خشکسالی و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خسارات زیادی به بخش کشاورزی در کشور وارد شد.

مهدیخانی افزود: استان قزوین نیز با 18 هزار و 810 میلیارد ریال خسارت وارد شده رتبه دوم کشور را در این زمینه داشت.

وی افزود: در راستای جبران خسارات وارد شده، هیات وزیران جلساتی را به پیشنهاد وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک کشاورزی برگزار کرد و در جلسه آخر تصمیمات موثر و مفیدی در این زمینه گرفته شد.

این مسئول گفت: در این جلسه مصوب شد سود، کارمزد و جریمه وام های کشاورزان خسارت دیده بر اثر حوادث غیر مترقبه در سال زراعی 96 تا 97 که سر رسید وام آنها از یکم مهرماه سال 96 تا 29 اسفند 97 است بخشوده شده و اصل وام آنها به مدت سه سال امهال شود.

مهدیخانی ادامه داد: تاکنون هزار و 26 نفر از کشاورزانی که مبلغ وام آنها زیر 80 میلیون ریال بوده، به بانک‌های عامل معرفی شده اند و در مرحله بعد نیز حدود پنج هزار نفر که مبلغ وام آنها تا سقف 120 میلیون ریال است، برای امهال به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.