به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد قزوین، مجید مومنی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین افزود: توجه به روستاها یکی از سیاست های جدی این نهاد در خدمت رسانی به نیازمندان است.
وی اضافه کرد: مناطق روستایی با توجه به دوری از شهرها و نگاه مسئولان کمتر مورد توجه قرار می گیرند و از این رو کمیته امداد امام (ره) در تلاش است تا این خلاء را با ارایه خدمات شایسته به ولی نعمتان جامعه جبران کند.
به گفته این مسئول، بیش از 11 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق روستایی استان از بسته های تک یا چند خدمتی نیز بهره‌مند می‌شوند.
وی، توزیع یک هزار و 610 دستگاه وسایل گرمایشی را از دیگر اقدامات این نهاد به مددجویان مناطق محروم استان اعلام کرد.
مومنی با اشاره به لزوم کار جمعی برای کاهش فقر و محرومیت در جامعه، اظهار داشت: هم افزایی در مشارکت‌ های مردمی و زکات، سرپرستی دهیاران از ایتام تحت حمایت، هم افزایی در اجرای طرح های خوداشتغالی به ویژه طرح تولید برق خانگی (خورشیدی) و به روز رسانی نقشه فقر استان از اقداماتی است که در همکاری مشترک می توان مورد توجه قرار داد.
وی، هم افزایی در بهسازی و ساخت مسکن روستایی مددجویان، اجرای طرح بیمه حوادث برای مددجویان روستایی و اجرای طرح های مختلف فرهنگی شامل شوق زیارت را از دیگر موارد برای ارتقای سطح خدمات به نیازمندان دانست.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش کمیته امداد امام (ره) به مددجویان، تاکید کرد: ارایه خدمت به مردم و نیازمندان ارزشی والا به همراه داشته اما خدمت رسانی به محرومان مناطق روستایی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
اکرم نجفی یادآورشد: امور روستایی استانداری قزوین آمادگی دارد تا در این عرصه همگام با این نهاد بستر لازم را برای خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان فراهم کند.
9925/8054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.