همبازی جانی دپ در «رنجر تنها» از دنیا رفت

ساجیناو گرانت که در فیلم سینمایی «رنجر تنها» و سریال برکینگ نقش آفرینی کرده بود در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از ورایتی، ساجیناو گرانت بازیگر بومی آمریکایی که برای نقش آفرینی در فیلم «رنجر تنها» و همینطور نقش‌های برجسته‌ای در «برکینگ بد» و دیگر پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی شناخته می‌شود در سن ۸۵ سالگی جان خود را از دست داده است.

یکی از نمایندگان او در مصاحبه با آسوشیتد پرس تایید کرد که گرانت در آرامش و به دلایل طبیعی در یک مرکز درمانی اختصاصی درگذشته است. او درباره ساجیناو گرانت گفت: او به عنوان بازیگر لس آنجلس را به عنوان خانه اش می‌شناخت، اما هرگز ریشه‌های بومی خود در اوکلاهما را فراموش نکرد.

گرانت در سال ۱۹۳۶ متولد شد و در طی جنگ کره به ارتش آمریکا خدمت کرد. حرفه بازیگری او در تبلیغات تلویزیونی آغاز شد و در دواخر دهه ۸۰ بود که او بازی در در فیلم‌ها و شخصیت‌های سینمایی را آغاز می‌کند. یکی از چندین اثر آغازین او شامل فیلم‌های «حزب جنگ» در سال ۱۹۸۸، «هارت‌های غربی» و همینطور سریال «تاریخچه ایندیانا جونز جوان» می‌شود که در آن با هریسون فورد همبازی بود.

گرانت علاوه بر بازی در آثار شناخته شده‌ای مثل «رنجر تنها» و سریال «برکینگ بد» در چندین اثر دیگر مثل «نام من ارل است»، «نجات گریس»، «داستان ترسناک آمریکایی»، «سریع‌ترین سرخپوست دنیا» و «جامعه» ایفای نقش کرده.

گرانت از اعضای تاثیرگذار جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌دیگو بود و اولین بار در سال ۲۰۱۲ در این جشنواره جایزه میراث آمریکایی را دریافت کرد. وی جایزه یک عمر فعالیت هنری را از بنیاد اوشن‌ساید گرفته بود و جایزه اسطوره زنده را از بنیاد موسیقی بومیان آمریکا در کارنامه داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید