life

مراسم تشییع پیکر مرحوم داریوش اسدزاده در خانه هنرمندان ایران در حالی برگزار شد که علی دهکردی بازیگر سینما گفت: رفتن‌ او فقط رفتن‌ یک انسان نیست، رفتن او رفتن‌ یک گنجینه است، کسی‌ که در شکل‌گیری تئاتر حرفه ای نقش داشته است.

به گزارش جی پلاس، صبح امروز سه شنبه پنجم شهریور ماه، مراسم تشییع پیکر زنده یاد داریوش اسدزاده بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور اهالی هنر در خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم اصغر همت روی صحنه آمد و گفت: امروز اینجا جمع شده ایم تا یکی دیگر از سرسلسله های تئاتر و سینمای ایران را بدرقه کنیم. مردی که تا چندی پیش سالم و سلامت زندگی می کرد، در این سال ها همیشه در همه مراسم ها حضور داشت و دعوت ها را می پذیرفت. او را می توان الگویی برای اخلاق دانست؛ فردی که خاطره ای بیش از ۷۰ سال برای هنر ایران رقم زده است.

در ادامه علی دهکردی به عنوان نماینده انجمن بازیگران سینما روی صحنه آمد و بیان کرد: در فرهنگ عامه ما عبارت جالبی وجود دارد به عنوان بزرگ خاندان، ما هم امروز بزرگ خاندانمان را از دست داده ایم. رفتن داریوش اسدزاده رفتن یک گنجینه در حوزه تئاتر و سینما بوده است. استاد اسدزاده یک هنرمند نمونه بود که الگوی مناسبی برای هنرمندان به شمار می رفت. او آدم صبور و شکیبایی بود که در شرایط فعلی هیچگاه از ناملایمات زندگی خود شکایت نکرد. این هنرمند معتقد بود که مردم باید هنرمندان را به شکل و شمایل برازنده ببینند به همین دلیل همیشه خوش پوش بود.

ایرج راد رییس خانه تئاتر نیز در سخنانی گفت: ما تاریخ شفاهی بخشی از هنر این مملکت را از دست دادیم، هنرمندی که شاهد فرازو فرودهای تئاتر ایران بود. اسدزاده آن زمان که کمپانی تئاتر وجود داشت و تئاتر از نظر ارزش هنری در جامعه جایگاه ویژه ای داشت در تئاتر فعالیت می کرد. این هنرمند با بزرگان بسیاری در حوزه تئاتر کار کرد.

وی ادامه داد: داریوش اسدزاده هزار و هشتاد و یک جلد کتاب نفیس از گنجینه خود با تعدادی از آثار مکتوب تئاتر به کتابخانه خانه تئاتر اهدا کرد. وی از هنرمندانی است که در تمام دوران کاری خود بسیار شناخته شده اما متواضع بود، هرگز نشنیدم این هنرمند خصلت بد یک هنرمند را بیان کند و همیشه خصلت خوب هنرمندان را بیان می کرد.

وی تاکید کرد: اسدزاده مثل شاخ شمشاد بود و هیچگاه او را پیرمرد ندیدم و همیشه کشیده قامت و ایستاده بود و اطلاعات غنی را از تاریخ تئاتر ایران ارائه می کرد. امیدوارم افرادی مانند اسدزاده نقشه راهی برای هنرمندان جوان باشند. خانه تئاتر تلاش می کند تا آثار منتشر نشده این هنرمند را منتشر کند.

سالار نیز عقیلی در ادامه این مراسم روی صحنه آمد و بیان کرد: از دست دادن هنرمند پیشکسوت سینما و تئاتر تسلیت می گویم و چند بیتی را به روح این هنرمند تقدیم می کنم چرا که او علاقه خاصی به موسیقی ایرانی داشت.

در پایان مراسم نکوبخت به نمایندگی از خانواده زنده یاد داریوش اسدزاده از حضور حاضران در این مراسم تشکر کرد.

مراسم ختم این هنرمند فقید پنجشنبه هفتم شهریور ساعت ۱۱ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1246441 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ