براساس آخرین آمارها، فارس در مقایسه با 2 هفته قبل، کاهش تعداد بیماران بستری در بیمارستانها و یک رقمی شدن تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا را تجربه کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز پنجشنبه 30 اردیبهشت در مورد آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در استان فارس، گفت: شمار تست‌های تشخیص مولکولی تهیه شده از افراد مشکوک در فارس به 885 هزار و 194 مورد رسیده است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دکتر سید روح‌الله حسینی با بیان اینکه با انجام تست‌های تشخیص مولکولی 256 هزار  855 بیمار مثبت شناسایی شده است، گفت: تاکنون 101 هزار و 576 مورد تست سریع در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هم تهیه و منجر به تشخیص 14 هزار و 944 بیمار مثبت شده است.

او مجموع بیماران مثبت شناسایی شده با انجام این تست‌ها در فارس را 271 هزار و 799 نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد 247 هزار و 960 بیمار بهبود یافته‌اند.

حسینی با اشاره به اینکه اکنون 1523 بیمار در بیمارستانهای فارس بستری هستند، این آمار را نسبت به 2 هفته قبل نشاندهنده روند کاهشی مشهود دانست و گفت: همچنان 241 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخشهای مراقبت‌ویژه، تحت درمان هستند.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تعداد بیماران نیازمند مراقبت ویژه به نسبت شمار بیماران بستری بالا است، گفت: این روند نشاندهنده سیر نزولی موج چهارم کروناست اما به معنای پایان شیوع این بیماری نیست.

حسینی شمار فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته را 8 نفر اعلام و اضافه کرد: مجموع فوت شدگان بیماری کرونا در فارس به 4444 نفر رسیده است.

این مقام مسئول گفت: هنوز و کماکان نخستین توصیه متخصصان و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹، رعایت دستورالعمل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.