رهام رحمانی دوشنبه در جمع خبرنگاران ادامه داد: روند خرید و ذخیره سازی مرغ منجمد تا به تعادل رسیدن و تثبیت قیمت مرغ زنده در بازار ادامه دارد، هیچ محدودیتی در انعقاد قرارداد تحویل مرغ منجمد سایز ۱۲۰۰گرم تا ۲۰۰۰گرم از مرغداران، اتحادیه ها، تعاونیها و زنجیره های تولید مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از کاهش غیرمتعارف قیمت گوشت مرغ و پیشگیری از ضرر و زیان مرغداران استان فارس ناشی از این کاهش قیمت، خرید تضمینی گوشت مرغ از مدت ها قبل آغاز شده است، افزود: تولیدکنندگان گوشت مرغ می توانند برای انعقاد قرارداد مستقیما و یا از طریق اتحادیه ها، تعاونی‌ها و یا زنجیره های تولید مرغ به اداره کل پشتیبانی امور دام استان مراجعه کنند.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس بیان کرد:‌حدود یک هزار و ۶۰۰تن مرغ مازاد تولیدکنندگان استان جمع آوری و ذخیره سازی شده است و به تحویل دهندگان گوشت مرغ، نهاده به صورت تهاتری داده می شود، قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا و ذرت در انبارهای استان به ترتیب دو هزار و ۵۵۰تومان و یک هزار و ۶۰۰تومان است و هیچ گونه تغییری در قیمت های مصوب ایجاد نشده است.

رحمانی گفت: بر اساس دستورالعمل های مربوط، قیمت خرید هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد استحصالی خط یک آماده طبخ تحویل در سردخانه دوازده هزارو ۷۰۰تومان و خط دو، سیزده هزارتومان است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.