بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) این بیمارستان نخستین بخشی بود که امروز با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه افتتاح شد. برای این بخش درمانی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده و با دارا بودن چهار تخت ویژه، با زیربنای ۱۵۰ مترمربع پذیرای مراجعان است.

دیگر پروژه افتتاح شده  بخش اعصاب و روان این مرکز درمانی بود.این بخش با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان و زیربنای ۳۰۰ مترمربع، با دارا بودن ۱۲ تخت، به بهره برداری رسید.

علی بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیات همراه، در این سفر از بخش های مختلف این مرکز درمانی شامل پانسیون پزشکان، بخش دیالیز، اورژانس و درمانگاه بازدید کردند.این مرکز درمانی دارای ۱۴۰ تخت مصوب و ۱۰۱ تخت فعال و بخش های داخلی، جراحی، CCU، ICU، اطفال، اورژانس، دیالیز، آزمایشگاه، اتاق عمل، رادیولوژی، سی تی اسکن، تالاسمی، زایشگاه و درمانگاه تخصصی است.

در این بازدید میزان رضایتمندی از خدمات رسانی در بخش های مختلف این درمانی در گفت و گو با بیماران و مراجعان بررسی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست مشترکی با مسوولان شهرستان استهبان و مدیران حوزه سلامت در این شهرستان، مدیریت صحیح هزینه های درمانی را موجب حفظ کیفیت در خدمات رسانی دانست.

بهادر راه برون رفت از محدودیت های اقتصادی را مدیریت صحیح هزینه‌های درمانی و نگهداشت صحیح تجهیزات پزشکی عنوان کرد و از مسوولان حوزه سلامت این شهرستان خواست تا این مهم را در برنامه های خود به کار گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  عملیاتی شدن این راهکار را موجب حفظ منابع، کاهش هزینه ها و ایجاد امکان حفظ و ارتقای خدمات سلامت عنوان کرد.

وی تجهیز منطقی خدمات پاراکلینیکی را دیگر راهکار عملیاتی در این زمینه برشمرد و  حمایت از مراجعان و بیماران را وظیفه اصلی دست اندرکاران حوزه سلامت دانست و گفت: این امر در مناطق محروم از اهمیت ویژه برخوردار است و باید زمینه های دسترسی آسان مردم به خدمات سلامت، توسعه یابد.

بهادر ایجاد زمینه های دسترسی به خدمت در این مناطق را موجب کاهش نیاز به اعزام بیماران، کاهش احتمال سوانح ترافیکی و حذف هزینه های بیماران عنوان کرد و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه تلاش خود را به کار بسته است تا دسترسی به خدمات سلامت در استان، عادلانه و منطبق با استانداردهای وزارت بهداشت باشد.

شهرستان استهبان در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق شیراز دراستان فارس قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.