علیرضا سیاهپور، یکشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: علاوه بر این، دیگر تجهیزات راهداری شامل نمک‌پاش و تیغه برف روب در ۱۶ هزار و ۹۱۵ کیلومتر  از راه‌های استان و ۵۲ گردنه مهم و ۴۱ نقطه مه‌گیر مستقر خواهد بود.
او ادامه داد: با توجه به اینکه ۶ هزار و ۳۸۵ کیلومتر از راه‌های این استان در فصل زمستان ممکن است نیاز به عملیات برفروبی و یخ‌زدایی داشته باشد این مسیرها تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: در طرح راهداری زمستانی ۹۸ بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده ۶۳ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار استان آماده خدمات دهی به کاربران جاده‌ای و اسکان مسافران در راه مانده در شرایط اضطراری هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس افزود: به منظور خدمات‌دهی به هموطنان در جاده‌های فارس در طول زمستان و برقراری ترددی ایمن و روان، از هم‌اینک تعامل و هم‌افزایی‌های لازم با دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان جاده‌ای استان انجام شده است.
سیاهپور اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، از ابتدای شهریورماه عملیات‌های مختلفی از جمله پاکسازی پل‌ها، بازگشایی کانال‌های هدایت آب، تامین و توزیع شن و نمک در نقاط مورد نیاز، تامین قطعات، تجهیزات، لاستیک، زنجیر و استقرار نیروی انسانی، تجهیز راهدارخانه‌ها و ماشین آلات انجام شده است.
وی افزود: عملیات‌های متعدد ایمنی راه و حریم از جمله بخشنده‌سازی، تسطح حریم، خاکریزی نقاط پرتگاهی، نصب و تعمیر تابلوهای اطلاعاتی، انتظامی و اخباری، رفع نقاط حادثه‌خیز، حاشیه‌سازی، روشنایی و نصب و تعمیر گاردریل‌ها جهت ارتقاء ایمنی تردد و اجرای مطلوب‌تر طرح راهداری زمستانی اجرا گردیده است.
او گفت: مرکز مدیریت راه‌های فارس به شکل شبانه‌روزی برای پاسخگویی به هموطنان برای اعلام آخرین وضعیت جوی، وضعیت ترافیکی، محدودیت و انسدادهای ترافیکی و راهنمایی مسیر مناسب، با استفاده از تلفن گویای ۱۴۱ و سامانه مرکز مدیریت راه‌های کشور آماده اطلاع‌رسانی به هموطنان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.