حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در جهان اسلام موضوعی مهمتر از مساله وحدت نیست، افزود: دشمن در طول ۴۱ سال گذشته ترفندهای مختلفی بر علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران اجرا کرده که با ناکامی و شکست مواجه شده است اما همچنان امیدوار است بتواند موفقیتی داشته باشد.

وی ادامه داد: ترفند جدید دشمنان اختلاف منطقه ای است و می خواهند در کل منطقه غرب آسیا مسلمانان را به جان هم بیندازند و جنگ‌های داخلی ایجاد کند و خلا قدرت در کشورهای اسلامی به وجود بیاورد تا هرج و مرج کشتار شکل بگیرد.

 وی اضافه کرد: در سال های گذشته مشاهده کردیم آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها با پول عربستان چه جنایتی را در سوریه انجام دادند.کثیف ترین و خشن ترین گروه تروریستی به نام داعش را به جان ملت های منطقه انداختند اما به حمدالله نتوانستند به هدفی که دارند دست پیدا کنند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی اظهار کرد: خود آمریکایی ها بارها بیان کرده اند که ما داعش را به وجود آوردیم و هزینه آن را پرداخت کردند و در حال حاضر نیز از داعش حمایت می کنند، آن ها برای یک تبلیغات انتخاباتی می گویند رهبر داعش را کشته ایم که معلوم نیست درست هم باشد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی ، آمریکا و عربستان به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشورهای اسلامی هستند و می خواهند در لبنان، عراق و سوریه هرج و مرج ایجاد کنند ، گروهی را علیه ایران تحریک می کنند و این موج سواری دشمنان است این ها روی نقاط ضعف مردم انگشت می گذارند و از آن سوء استفاده می کنند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی اظهارکرد: اگر در سوریه، لبنان و عراق جنگ به راه می اندازند هدف آنان ایران است لذا باید در این شرایط هوشیار باشیم. در این شرایط که رهبر معظم انقلاب روی کلمه وحدت تاکید دارند، باید هوشیار و بیدار باشیم و وحدت بین مسلمانان را تقویت کنیم.

امام جمعه موقت شیراز بیان کرد: غربی ها هیاهویی علیه ایران راه انداختند و بحث دخالت منطقه ای را مطرح می کنند درحالی که ایران به دعوت دولت سوریه و به صورت قانونی وارد سوریه شده و با داعش جنگیده است، داعش را ایران، حشدالشعبی و حزب الله زمین گیر کرد.البته یک سری خواسته های به حقی نیز مردم دارند که مسئولان نباید بگذارند مشکلات بر مردم فشار بیاورد.

وی ادامه داد: امروز دولت و ملت باید در کنار هم باشند، امروز شیعه و سنی باید ید واحده باشند، وهابیت نه شیعه و نه سنی است و یک گروه  وابسته به رژیم صهیونیستی است.ما هزار و ۴۰۰ سال با برادران اهل سنت یکی بودیم و دین و پیغمبر ما یکی است چطور وهابیت در مناطق سنی نشین، اهل سنت را تحریک می کنند این ها مشرک هستند .

حجت الاسلام رضوی اردکانی افزود: اهل سنت وهابیت را قبول ندارند، ما با برادران اهل سنت هیچ مشکلی نداریم و هزار و ۴۰۰ سال در کنار آن ها برادرانه زندگی کردیم اما با حزب جاسوس وهابی نمی توانیم کنار بیاییم، این ها را یک گروه متحجر وابسته به اسرائیل می دانیم و هرجا آن ها را گیر بیاوریم قلمشان را خورد می کنیم. علمای اهل سنت باید مراقب رفتار وهابی ها باشند، باید شیعه و سنی در مقابل توطئه های آمریکا ید واحده باشند.

وی ادامه داد: دست های در کار است که ملت های اسلامی علیه دولت ها به پا خیزند و هرج و مرج ایجاد شود لذا باید هوشیار باشیم. درست است در کشور تحریم هستیم، آن هم تحریمی که هر کشوری بود به زانو درآمده بود اما ملت ایران در مقابل این تحریم ها به زانو در نیامد.

رضوی اردکانی افزود: رهبر معظم انقلاب مردانه در مقابل توطئه های آمریکایی ها، اسرائیلی ها و سعودی ها ایستاده است. ملت با هوشیاری، مقاومت و ایستادگی دشمنان را شکست داده است. در هفته وحدت باید مسلمانان نشان دهند دشمن نتوانسته در آن ها نفوذ کند.

امام جمعه موقت شیراز گفت: ۹۰ درصد احکام ما با اهل سنت یکی است،  امروز دشمن همه مسلمانان، آمریکا، اسرائیل، آل سعود و وهابیت است که باید هوشیار و مراقب تحرکات آنان باشیم. نقاط مشترک زیادی با اهل سنت داریم که می تواند محور وحدت باشد؛ امیدواریم مسلمانان بیدار شوند و فریب توطئه های دشمنان را نخورند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.