معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کوار سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: روز دوشنبه،‌یک وانت بار پراید حامل دو عدد لباسشویی قاچاق از سمت جنوب استان وارد شهرستان کوار شده و در این منطقه با ایست بازرسی نیروی انتظامی مواجه و به اخطار پلیس بی توجهی و اقدام به فرار کرد. 
امرالله رئیسی افزود: عوامل نیروی انتظامی این خودرو را تا بیرون از شهر کوار تعقیب و با شلیک گلوله، سعی در توقف این خودرو کردند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کوار اضافه کرد: راننده این خودرو از ناحیه سر آسیب دیده و فوت کرده و از این رو،‌ پزشکی قانونی هم اینک در حال بررسی است که آیا فوت این فرد در اثر شلیک گلوله بوده و یا در اثر برخورد با ستون خودرو رخ داده است. 
وی ادامه داد:‌ همسر این فرد نیز در این خودرو حضور داشته و آسیب جدی ندیده است.
رئیسی همچنین گفت: فردی دیگر نیز در این منطقه در حال تردد در کنار جاده بوده و ارتباطی با موضوع نداشته نیز مورد اصابت گلوله مامور نیروی انتظامی قرار گرفته است؛ این فرد اکنون از ناحیه شکم دچار مجروحیت شده که در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند.

عکس منتشر شده از صحنه حادثه در شبکه‌های اجتماعی

دستگاه قضایی در حال بررسی است
این مقام مسئول اضافه کرد: در حال حاضر پزشکی قانونی و دستگاه قضا در حال بررسی این موضوع هستند و قطعا در صورت احراز تخلف در شلیک برای توقف خودروی حامل کالای قاچاق، به آن رسیدگی خواهد شد.
وی گفت:‌ فردی با انتشار فیلمی از صحنه این رخداد،‌ تجمع مردمی را برای پیگیری این موضوع در فضای مجازی پیشنهاد داده بود که پس از گفت‌وگوی صورت گرفته با معتمدان شهر، آنها تاکید کردند که رسیدگی به این پرونده در روال قانونی در دستگاه قضایی دنبال و از هرگونه تجمعی خودداری شود. 

پلیس:‌ بی‌توجهی به دستور ایست، منجر به حادثه شد
در همین حال، پایگاه خبری پلیس در گزارشی از این رویداد نوشت: راننده حامل کالای قاچاق پس از آن که بدون توجه به دستور پلیس اقدام به فرار کرد، ماموران پس از اخطارهای  مکرر و رعایت قانون بکارگیری سلاح، اقدام به تیراندازی هوایی کردند. 
در این گزارش آمده است:‌ به علت رانندگی خطرناک و سرعت زیاد، خودرو واژگون و منجر به فوت راننده شد؛ در این زمینه با هماهنگی مرجع قضایی پرونده تشکیل و علت فوت راننده در دست بررسی است. 
در پی این رخداد، فردی فراخوان تجمع اعتراضی در شهرستان کوار در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که بنا بر اعلام معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس‌، عامل انتشار این فراخوان دستگیر شد. 
سرهنگ کاووس محمدی افزود:‌ متهم از قاچاقچیان عمده و کلان کالا و ارز است که در بازجویی فنی و تخصصی،‌ضمن اظهار ندامت، علت و انگیزه‌اش از انتشار فراخوان را فشار بر مسئولان انتظامی و امنیتی مبنی بر عدم کنترل جاده برای تسهیل تردد قاچاقچیان و ایجاد فشار روانی و همسو کردن احساسات جامعه با خودش عنوان کرد. 

شهرستان کوار در فاصله حدود ۴۰ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.