شبکه ترویج کتابخوانی شیراز، ۱۶مهرماه به مناسبت هفته سالمند در کانون سالمندان سروش مونقره‌ای‌های شیراز را به مشارکت در خوانش و نیز توسعه کتابخوانی دعوت کرد.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در حاشیه آیین افتتاحیه این شبکه که با حضور ۲۰۰ سالمند شیرازی برگزار شد هدف از این فعالیت را توسعه فرهنگ مطالعه با بهره‌گیری از تجربه و نقش محوری سالمندان در جامعه و خانواده دانست.

ابراهیم گشتاسبی راد گفت: شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز در دو مسیر حرکت می کند؛ اول اینکه سالمندان را به کتاب خواندن و مطالعه برای پر کردنِ متعالی اوقات فراغت عادت دهد و دیگر اینکه با ترغیب آنها، سالمندان را سفیران ترویج مطالعه در خانواده قرار دهد.

معاون شهردار شیراز ادامه داد: اجرای طرح سینماکتاب با محوریت اکران خصوصی فیلم‌های اقتباسی از آثار برجسته ادبی ایران و جهان در شنبه آخر هر ماه از برنامه‌های این شبکه است.

وی برگزاری کارگاه فن بیان و قصه‌گویی با عنوان قصه‌های آشنا را از دیگر فعالیت‌های شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز اعلام و بیان کرد: هر ۲ ماه یک مسابقه کتابخوانی با عنوان کتاب‌های مونقره‌ای برای سالمندان برگزار می‌شود که در گام اول مجموعه داستان کوتاه نویسندگان جهان با نام "یک عاشقانه برعکس" در اختیار اعضای شبکه قرار گرفت.

گشتاسبی‌راد افزود:شبکه سالمندان دوستدار کتاب شیراز فعالیت خود را از کانون سالمندان سروش آغاز کرده است و به زودی در دیگر کانون‌ها نیز آغاز به کار می کند.

نشانی این کانون در شیراز بولوار میرزای شیرازی روبه روی بوستان علوی است.

۹۸۸۵ /۱۸۷۶ 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.