نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه این استان طی دهه‌های گذشته دچار نوعی عقب ماندگی شده است، خواستار همراهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای جبران این عقب ماندگی شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و هیئت همراه، گفت: توسعه نیافتن استان فارس متناسب با آنچه که باید طی دهه‌های گذشته اتفاق می‌‌افتاد، سبب شد تا امروز با یک عقب ماندگی در برخی عرصه‌ها مواجه باشیم .

آیت‌الله دژکام ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان فارس در بخش‌های مختلف گفت: فارس در گذشته نه چندان دور، دارای منابع ثروت بسیاری بوده که به مرور زمان، به دلایلی بخش عمده‌ای از این منابع را از دست داده است.

وی ضمن اشاره به بحران آب شیراز افزود: باید برای حل مشکل آب شیراز در دراز مدت یک برنامه‌ریزی اساسی انجام و آب مورد نیاز این کلانشهر که قریب دو میلیون نفر شهروند در آن زندگی می‌کنند از یک منبع مطمئن تامین شود تا در کنار صرفه‌جویی در مصرف آب که در بخش‌های مختلف با همراهی مردم انجام خواهد شد، دیگر شاهد بروز بحران آب در این شهر نباشیم .

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح احداث چند پتروشیمی فارس، خاطرنشان کرد: تاکید ما این است که پتروشیمی‌هایی که یک دهه پیش برای عمران و آبادنی استان فارس مصوب شده و بودجه به آن اختصاص یافته، از استان خارج نشود و همچنان باید در سطح شهرستان‌های فارس احداث شود و مباحث بسیار مهمی همچون آمایش سرزمینی، توزیع عادلانه ثروت و پدافند غیرعامل برای جانمایی این پتروشیمی‌ها مد نظر باشد و اغراض شخصی و تنگ‌نظری‌ها نباید احداث این پتروشیمی‌ها را بیش از این به تعویق بیاندازد .

آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی احداث خط اتیلن مرکز و پتروشیمی‌هایی که حول آن احداث می‌شود، محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه ثروت در سطح کشور بوده و زمانی که چنین هدف‌گذاری انجام شده، نباید در اجرای این پروژه‌ها از هدف اولیه دور شد .

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء نیز ضمن ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی در دست احداث این قرارگاه در استان فارس و شهر شیراز گفت: احداث دو بیمارستان ۷۰۰ و ۱۰۰۰ تخت‌خوابی در شیراز، تکمیل رینگ‌های مواصلاتی درون‌شهری، خط انتقال آب از سد بشار (تنگ سرخ یاسوج) به شیراز و احداث پتروشیمی‌های مصوب در سطح استان فارس از جمله مهمترین پروژه‌هایی است که این قرارگاه برای توسعه این استان در دست احداث دارد .

سعید محمد گفت: انجام این پروژه‌ها نیازمند همکاری و همدلی مجموعه مدیریت استان فارس است که امیدواریم با هم‌افزایی و همدلی که اتفاق می‌افتد، در آینده نزدیک شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در سطح استان فارس باشیم.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.