اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید مرتضی موسوی، پنجشنبه در نشست هم اندیشی برای برگزاری نخستین دوره آموزشی الزامات اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان در شیراز، افزود: استان فارس و به ویژه شهر شیراز دارای جاذبه های مختلف فرهنگی، تاریخی، طبیعی و گردشگری است و همه ساله شمار قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی سالمند و کم توان برای بهره بردن از این جاذبه ها وارد این استان می شوند.
وی، با تاکید بر مناسب سازی اماکن گردشگری برای اشخاص سالمند و کم توان، اظهار داشت: باید برای برنامه ریزی های کلان در هر زمینه ای، افراد دارای محدودیت های جسمی و حرکتی و همچنین سالمندان مد نظر قرار گیرند.
موسوی ادامه داد: در قرآن و احادیث نیز در مورد رعایت حقوق افراد کم توان تاکید شده و مردم ما هم به عنوان یک کشور با پیشینه غنی فرهنگی باید در تمام موضوع ها حقوق اینگونه افراد را لحاظ و رعایت کنند.
مدیرکل بهزیستی استان فارس، همچنین بر لزوم حفظ کرامت افراد کم توان در کنار ارایه خدمات به آنان تاکید کرد و گفت: گاهی مشاهده می شود که بعضی از اقدامات به شان و منزلت این افراد خدشه وارد می کند، که امری پسندیده نیست و باید این موضوع اصلاح شود.
رئیس انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس هم در این نشست بیان کرد: گردشگری معلولان یا پاراتور، یک تکنیک به شمار می آید و این موضوعی است که هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان برای توانمند سازی معلولان مورد استفاده قرار می گیرد.
اسماعیل شیخ قرایی، افزود:در کشوری که الزامات گردشگری افراد سالمند و کم توان مورد توجه قرار نگیرد، عملکرد این صنعت نمی تواند موفقیت آمیز باشد.
وی اظهار داشت: در نخستین دوره آموزشی الزامات اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان که ششم اسفندماه 97 در شیراز برگزار می شود، متولیان صنعت گردشگری با مباحث مهم و قوانین موجود در این زمینه آشنا خواهند شد.
7379 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.