اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بارها اشاره شد که فوتبال و فوتسال فارس حال و روز خوشی ندارد و باید برای برون رفت از این وضعیت، هیات فوتبال فارس که متولی تیم های این استان است، فکر اساسی کند، اما به نظر می رسد آنها هم پاسخگو نیستند و انسان را به یاد آن بازی دوران کودکی، کی بود، کی بود، من نبودم می اندازد؟.
با این حال هفته شانزدهم و پایانی رقابت های فوتسال لیگ دسته یک ایران، عصر پنجشنبه در شهرهای مختلف و درگروه یک و 2 برگزار شد و از آنجا که 2 تیم انتهای جدول هر 2 گروه به دسته دوم سقوط می کنند، هر سه نماینده استان فارس با قرار گرفتن در انتهای جدول، راهی دسته دوم شدند تا در سال 98 تعداد تیم های فارس در دسته دوم به چهار تیم افزایش یابد.
در ورزشگاه 22 بهمن شیراز عصر پنجشنبه، تیم شاهد شیراز میزبان تیم گفتمان تهران که صدرنشین گروه دوم است، بود، اما تیم تهرانی نتوانست به شیراز سفر کند و نتیجه این بازی سه بر صفر به سود تیم شاهد اعلام شد اما این هم دردی از این تیم سقوط کرده دوا نکرد.
همچنین تیم مقاومت اقلید عصر پنجشنبه میزبان تیم ایرالکو اراک بود و با وجود اینکه این بازی با نتیجه هشت بر چهار به سود تیم اقلید پایان یافت اما با توجه به پیروزی تیم رعد پدافند اصفهان، تیم مقاومت اقلید راهی دسته دوم شد.
در گروه نخست، تیم با سابقه صدرا شیراز که بتازگی شکل گرفته است، در نخستین سال ورودش به دسته یک خیلی زود با این رده خدا حافظی کرد و یک رکورد هم از خود به جای گذاشت و آنهم بدون بُرد، دسته یک را به پایان رساند.
این تیم در هفته شانزدهم، عصر پنجشنبه در تهران میهمان تیم پاس ناجا این شهر بود که این بازی با نتیجه پنج بر سه به سود میزبان پایان یافت تا صدرا شیراز هم راهی دسته دوم شود.
با پایان یافتن مرحله مقدماتی لیگ دسته یک، تیم های الماس قم، مقاومت اقلید، شاهد و صدرا شیراز جواز سقوط به دسته دوم دریافت کردند.
بدین ترتیب تعداد تیم های فارس در لیگ دسته دوم کشور در سال 98 با حضور مقاومت اقلید، صدرا، شاهد و فاخر شیراز به عدد چهار رسید و تیم رضایی فیروزآباد هم که در دسته دوم حضور داشت به لیگ منطقه ای سقوط کرد، تا تیم های فارس به جای سیر صعودی، سیر نزولی طی کنند.
با این وضعیتی که فوتسال فارس دارد معلوم نیست در سال 98 چه تیم هایی در دسته دوم به سرنوشت تیم رضایی فیروزآباد دچار خواهند شد تا اداره کل ورزش و جوانان فارس نقش نظارتی خود را بیشتر کند، هر چند این اداره کل افزون بر 20میلیارد ریال به فوتبال و فوتسال فارس کمک کرده است اما تنها حمایت مالی کافی نیست.
7368 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.