اخبار مرتبط

مکان: فیلیپین/ منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، انتخابات میان دوره ای فیلیپین امروز دوشنبه با وقوع دو انفجار در این کشور آغاز شد.

این در حالی است که بر اساس نظر سنجی ها، همپیمانان «رودریگو دوترته» رئیس جمهور فیلیپین نبض انتخابات این کشور را در اختیار دارند.

تدابیر امنیتی در فیلیپین با اعزام 160 هزار نیروی پلیس و 98 هزار سرباز برای تامین امنیت بیش از 36 هزار حوزه راگیری در سراسر فیلیپین تشدید شده است و از ماه ژانویه ممنوعیت حمل سلاح و از دیروز یکشنبه ممنوعیت استفاده از مشروبات الکلی در این کشور اعمال شده است.

به گفته پلیس فیلیپین، انفجار دو نارنجک در منطقه «داتو اودین سین سُوات» در استان «ماگیندانائو» در 960 کیلومتری جنوب مانیل تلفاتی نداشت.

سرهنگ «رونالد بریونس» رئیس پلیس این منطقه گفت: نخستین انفجار چند ساعت پیش از آغاز انتخابات نزدیک اتوبانی در داتو اودین و انفجار دوم پس از گذشت یک ساعت از آغاز رای گیری در 500 متری یکی از حوزه های رای گیری صورت گرفت.

بریونس افزود: همچنان در حال تحقیق درباره این دو حادثه هستیم و معتقدیم هدف از این انفجار ترساندن مردم و جلوگیری از شرکت آنها در انتخابات است.

در انتخابات امروز، کاندیداها برای تصدی بیش از 18 هزار کرسی شوراهای شهری و سنا رقابت می کنند. رقابت اصلی در انتخابات، بر سر 12 کرسی از 24 کرسی مجلس سناست که آخرین پایگاه مخالفان رئیس جمهور 74 ساله این کشور به شمار می رود. تحلیلگران این انتخابات را همه پرسی برای دوترته می دانند که در صدد تحکیم قدرت خود و آرام کردن مخالفان است.

مردم فیلیپین همچنین برای انتخاب بیش از 240 عضو پارلمان که از مدت ها پیش در کنترل حامیان دوترته است، پای صندوق های رای می روند.

حدود 62 میلیون نفر از جمعیت 107 میلیون نفری این کشور برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند. 

 

مکان: فیلیپین

منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.