life

گزارش جی پلاس؛

متخصصان اعلام کرده‌اند که سایبورگ‌های فناناپذیر به سبک ترمیناتور که قدرت آنها به با توان بدنی 500 مرد برابری می‌کند، تا سال 2068 به «مرکز اورژانس» تبدیل خواهند شد.

به گزارش سرویس علم و فناوری جی‌پلاس؛ برخی متخصصان بر این باورند که سایبورگ‌های فناناپذیر به سبک ترمیناتور در 50 سال آینده به عنوان مرکز اورژانس فعالیت خواهند کرد. سایبورگ‌ها می‌توانند در شرایط بسیار بد و نامناسب آب‌و‌هوایی که انسان و ماشین‌آلات قادر به ادامه کار نیستند، فعالیت کنند.

این سایبورگ‌های قدرتمند که قرار است در آینده به عنوان نیروهای مرکز اورژانس فعالیت کنند، از توان بدنی بالایی برخوردارند به طوری که قدرت آنها با توان بدنی 500 مرد برابر است و می‌تواند ماموریت‌های جست‌وجو و نجات را به منظور نجات جان افراد محبوس شده در شرایط خطرناک به راحتی انجام دهد.

البته به جای این که این سایبورگ‌ها جایگزین مراکز اورژانس شوند، در کنار آنها به فعالیت مشغول خواهند شد و به آنها در ماموریت‌ها کمک می‌کنند. یکی از کارشناسان هوش مصنوعی معتقد است که در زمان‌های بحرانی، نیاز به ابداع چیزهای جدید و تفکر خلاقانه بیش از هر موقع دیگری نیاز می‌شود.

دانشمندان خلاق نیز برای مواجهه با شرایط دشوار اورژانسی، با توسعه فناوری رباتیک و تولید ربات‌های سایبورگ‌، سعی کرده‌اند شرایط سخت و دشوار را در مواقع بحرانی راحت‌تر مدیریت کنند. این ربات‌های فوق بشر قادرند کامیون‌ها را به راحتی واژگون کنند، برف را از جاده کنار بزنند و ماشین‌هایی را که به طور رشته‌ای پشت سر هم قرار گرفته‌اند، در مدت زمان کوتاهی از سر راه بردارند.

در شرایطی که کار نجات مصدومان و حادثه‌دیدگان برای نیروهای انسانی خطرناک است، می‌توان از ربات‌ها استفاده کرد. آنها علاوه بر انجام ماموریت‌های نجات، قادرند عملیات CPR را روی مصدوم انجام دهند و از کلمات آوام‌بخش مانند انسان برای آرام کردن حادثه‌دیدگان استفاده کنند.

در حقیقت، این ربات‌های سایبورگ در یاری‌رساندن و آرام کردن مصدومان به پلیس، نیروهای آتش‌نشانی و نیروهای اورژانس کمک می‌کنند. این ربات‌ها سالانه نه تنها جان هزاران نفر را از خطر مرگ نجات می‌دهند بلکه مانع قرار گرفتن نیروهای امدادی در محیط‌های خطرناک می‌شوند.

دانشمندان با ساخت این ربات‌های سایبورگ قصد دارند دستگاه‌هایی را تولید کنند که بتوانند تا هزار برابر وزن خود را جابه‌جا کنند. این پیشرفت‌ها که همزمان با پیشرفت در سیستم های هوش مصنوعی ادامه می‌یابند، ساختار ربات‌ها را تشکیل می‌دهند.

به گزارش جی پلاس؛ محققان اعلام کرده‌اند که تا سال 2068، نیاز مراکز اورژانس منجر به حضور ربات‌های سایبورگ خواهد شد. این ربات‌ها از بخش‌های اورگانیک و بیومکاترونیک ساخته می‌شوند و پوستی مقاوم در برابر شعله بدن آنها را می‌پوشاند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 883176
ارسال نظر

موضوعات داغ