جماران؛

روشی جدید برای ارزیابی قدرت عضلات ستون فقرات

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Cyborg and Bionic Systems، محققان روش جدیدی را برای ارزیابی قدرت عضلانی ستون فقرات با استفاده از تست ایزوکنتیک، همراه با مدل‌سازی اسکلتی عضلانی پیشرفته ستون فقرات ایجاد کرده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

جماران؛ به نقل از مجله پزشکی: این مطالعه شامل پنج داوطلب مرد سالم بود که تحت آزمایش‌های حرکتی دقیق قرار گرفتند که قدرت عضلانی را در سرعت حرکت ثابت اندازه‌گیری می‌کرد. این داده ها با یک مدل دیجیتالی از سیستم اسکلتی عضلانی ستون فقرات ترکیب شد که به دقت پیچیدگی های آناتومی انسان را منعکس می کند.


الصورة:

 

نتایج نشان داد که این رویکرد یکپارچه می‌تواند به طور دقیق قدرت عضله خم کننده و بازکننده ستون فقرات را تعیین کند، و شبیه‌سازی‌ها با مقادیر واقعی اندازه‌گیری شده مرتبط هستند، که پتانسیل روش را برای متحول کردن ارزیابی قدرت عضلانی و توانبخشی نشان می‌دهد.

برای ورزشکاران، به‌ویژه آنهایی که بازی‌هایی را انجام می‌دهند که به قدرت و انعطاف قابل توجه کمر نیاز دارند و به آن تکیه می‌کنند، این روش برنامه‌های تمرینی سفارشی‌سازی‌شده‌ای را امکان‌پذیر می‌کند که عملکرد را بهبود می‌بخشد و در عین حال از کاهش خطر آسیب اطمینان می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید