هشدار؛ این پاوربانک آتش می‌گیرد!

انکر فراخوان جمع‌آوری پاوربانک PowerCore 5K را به‌دلیل احتمال آتش‌سوزی صادر کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران، براساس گزارش زومیت، انکر که همیشه چند محصول در فهرست بهترین پاور بانک دارد، فراخوانی برای 321 Power Bank که با نام تجاری PowerCore 5K و شماره‌مدل A1112 شناخته می‌شود، صادر کرد. دلیل این فراخوان، احتمال آتش‌سوزی ناشی از نقصی در فرایند تولید عنوان شده است.

خبرانلاین نوشت؛ پاوربانک انکر مدل PowerCore 5K، محصولی جمع‌وجور است و از درگاه خروجی USB-C و USB-A بهره می‌برد.

طبق ادعای انکر، فقط تعداد کمی از پاوربانک‌های PowerCore 5K که پس‌ از مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲) تولید شده‌اند تحت‌تأثیر این مشکل قرار دارند؛ اما شرکت با احتیاط فراوان تصمیم به جمع‌آوری تمامی آن‌ها گرفته است.

عبارت درج شده در جعبه پاور بانک انکر PowerCore 5K که نشان از احتمال آتش سوزی دارد

برای اینکه بفهمید آیا پاوربانک شما جزو مدل‌های فراخوانده‌شده است یا خیر، به نوشته‌های سفید در قسمت زیرین دستگاه دقت کنید. اگر عبارت «مشکی با شماره‌مدل A1112» درج شده باشد، باید سریعاً استفاده از دستگاه را متوقف کنید.

باتری‌ها و پاوربانک‌های کارکرده را به سطل زباله نیندازید. زباله‌های الکترونیکی معضلی جدی هستند و دور انداختن باتری‌ها می‌تواند به آتش‌سوزی منجر شود. انکر لینک‌های مختلفی را برای دفع مسئولانه‌ی باتری‌ها در کشورهای گوناگون ارائه داده است.

انکر سال گذشته پاوربانک ۵۳۵ را به‌دلیل احتمال دخیل‌بودن در آتش‌سوزی منزلی مسکونی در ایالت مریلند، از بازار جمع‌آوری کرد.

دیدگاه تان را بنویسید