چگونه بفهمیم قطعات آیفون‌مان تقلبی است؟

برای این که تشخیص دهید آیا آیفون شما تقلبی است یا خیر، سه راه پیش روی خود دارید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در نوامبر ۲۰۲۱، اپل برنامه تعمیر سلف سرویس خود را راه اندازی کرد و به مشتریان اجازه داد به بیش از ۲۰۰ دفترچه راهنما، قطعات و ابزار مورد نیاز برای سرویس و تعمیر گوشی‌های سری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ خود دسترسی داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ مشتریان با دانش فنی می‌توانند قطعات و ابزار‌ها را مستقیماً از اپل یا نمایندگی‌های مستقل مجاز (از طریق اپل) دریافت کنند. از آن جایی که اکنون جایگزین کردن اجزای آیفون آسان‌تر از همیشه است، ممکن است نگران جعلی بودن قطعاتی باشید که خریداری کرده‌اید. یا اگر یک آیفون از قبل خریداری کرده اید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که با قطعات غیر اصلی اپل سرویس نمی‌شود.

گزارش تعمیر و نگهداری را بررسی کنید

قبل از انتشار نسخه ۱۵.۲ سیستم عامل iOS، آیفون فقط در صورت داشتن قطعات جعلی اپل، هشدار‌های پاپ آپ را نشان می‌داد؛ اما در نسخه‌های جدید فقط پیام‌هایی مانند «نمی‌توان تأیید کرد که آیفون دارای صفحه‌نمایش اصلی اپل است» یا «دوربین اصلی اپل» را می‌بینید. اما با به‌روزرسانی‌های جدیدتر، آیفون گزارش دقیقی از قطعات و تاریخچه خدمات را نگه می‌دارد. تاریخچه تعمیر تنها در صورتی ظاهر می‌شود که آیفون شما تعمیر یا سرویس شده باشد.

برای بررسی به این موارد نیاز دارید:

تنظیمات را باز کنید.

به گزینه ژنرال بروید.

روی About کلیک کنید.

قسمت Parts and Maintenance History را پیدا کنید.

هنگامی که یک آیفون دارای قطعات اصلی باشد، هر جزء به همراه جزئیاتی مانند تاریخ نصب آن به عنوان اپل اصلی در لیست قرار می‌گیرد. در صورت تعمیرات انجام شده با استفاده از قطعات تقلبی اپل، خدمات ضعیف یا رفتار سخت افزاری غیرمنتظره، قطعه با نماد هشدار به عنوان "قطعه ناشناخته" علامت گذاری می‌شود. این نشانه تقلبی بودن قطعه است.

نشانگر تماس مایع را بررسی کنید

اپل تمام آیفون‌های ساخته شده از سال ۲۰۰۶ را با نشانگر‌های تماس مایع ارسال می‌کند و نشانگر‌ها در پشت سینی سیم کارت در جدیدترین آیفون‌ها قرار دارند (اما در آیفون‌های قدیمی‌تر در جک هدفون قرار داشتند.) نشانگر تماس مایع معمولاً به رنگ نقره‌ای یا سفید است و پس از قرار گرفتن در معرض مایع یا آب به رنگ قرمز روشن در می‌آید که نشان دهنده آسیب آب به دستگاه است.

از اپل بخواهید دستگاه را بررسی کند

یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید آیفون شما حاوی قطعات تقلبی نیست، مراجعه به فروشگاه اپل است. پشتیبانی اپل یا دستیار تایید شده اپل به طور کامل آیفون شما را ارزیابی می‌کند. ارزیابی آن‌ها باید نشان دهد که آیا آیفون شما با قطعات اصلی یا تقلبی اپل سرویس یا تعمیر شده است.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید