این ربات ها بازی با خمیر را می آموزند!

انسان ها تنها موجوداتی نیستند که از بازی با خمیر لذت می برند. محققان دانشگاه MIT CASAIL سیستمی به نام «ربوکرفت»(RoboCraft) ابداع کرده اند که به ربات ها چگونگی کار با خمیر بازی را می آموزد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از انگجت، این پلتفرم نخست تصاویری از شکل( مانند حروف الفبا) ثبت می کند و در مرحله بعد آن را به عنوان یک خوشه از ذرات بهم متصل در نظر می گیرد.

مهر نوشت؛ سپس ربات با استفاده از یک شبکه عصبی مبتنی بر فیزیک پیش بینی می کند دو انگشت چگونه کره های ایجاد شده را دستکاری می کنند تا نتیجه دلخواه به دست آید. یک الگوریتم پیش بینی نیز به دستگاه کمک می کند اعمالش را برنامه ریزی کند.

این فناوری در مدت زمان کمی نتایج دلخواه را ایجاد می کند. ربات فقط به ۱۰ دقیقه تمرین نیاز دارد تا عملکرد خود را به اندازه انسان هایی که از راه دور آن را کنترل می کنند، ارتقا دهد یا حتی از آنها بهتر کند.

این درحالی است که ربات ها به طور معمول برای کنترل اشیایی که شکل خاصی ندارند با چالش روبرو هستند.

البته ربات هایی که با سیستم «ربوکرفت» آموزش دریافت می کنند، نمی توانند مجسمه هایی خیلی دقیق و با جزئیات بسازند. نتایج فعالیت آنها همچنان غیر دقیق است و ربات همچنان فقط با استفاده از ۲ انگشتش کار می کند.

محققان معتقدند این فناوری در آشپزخانه بسیار کارآمد خواهد بود. ربات های آشپز می توانند مسئولیت بیشتری بر عهده گیرند. این فناوری به تدریج و درآینده به سالمندان و افراد دچار مشکلات حرکتی کمک می کند تا برخی وظایف خانه داری را انجام دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید