بهترین راه برای افزایش باروری مردان

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اضافه وزن یا چاقی می‌تواند به باروری افراد آسیب برساند، اما این آسیب با کاهش وزن و حفظ آن قابل برگشت است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، یک تیم تحقیقاتی دانمارکی از دانشگاه کپنهاگ دریافتند مردانی که دچار اضافه‌وزن هستند، با کاهش وزن می‌توانند امکان باروری خود را تا۴۰ درصد کاهش دهند.

فارس نوشت؛ در این پژوهش مشخص شد، افرادی که پس از کاهش وزن به طور مجدد چاق شدند، برای باروری با مشکل مواجه شده‌اند.

داده‌های به دست آمده بیانگر آن است که باروری مردان را می‌توان با کاهش وزن زودهنگام بهبود بخشید. به گفته محققان حتی پس از یک دوره کوتاه کاهش وزن، تغییراتی در عملکرد باروری مردان رخ می‌دهد که این روند می‌تواند تا حدی سبب بهبود توان باروری پسران جوان مبتلا به چاقی شود.

آمریکا با بحران چاقی دست و پنجه نرم می‌کند و برخی کارشناسان بر این باورند که افزایش تعداد افراد دارای اضافه وزن در این کشور ممکن است مسئول کاهش باروری و نرخ تولد در ایالات متحده در مقایسه با سال‌های گذشته باشد. اما این آسیب با کاهش وزن و حفظ آن قابل جبران است.

محققان این مطالعه یادآور شدند، ورزش به عنوان استراتژی‌های حفظ وزن ممکن است برای حفظ بهبود غلظت و تعداد اسپرم استفاده شود. آنها هفته گذشته یافته‌های خود را در «Human Reproduction» منتشر کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید