رادیاتور تلسکوپ جیمز وب باز شد

ناسا در بیانیه ای اعلام کرد رادیاتور تلسکوپ جیمز وب باز شده است. این درحالی است که یک روز قبل از آن آینه ثانویه ابزار نیز باز شده بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از اسپیس، تلسکوپ جیمز وب که ۲۵ دسامبر به فضا فرستاده شده از آن زمان تاکنون مشغول اجرای عملیات هایی برای باز کردن بخش های مختلف خود است. درهمین راستا ناسا در بیانیه ای اعلام کرد روز گذشته این ابزار پس از باز کردن دومین آینه خود، رادیاتور آن به نام ADIR را نیز باز کرد.

مهر نوشت؛ این ابزار هنگام پرتاب تا شده بود و چهار قفل آن را در محل خود نگه می داشتند. پس از پرتاب، ۳ قفل آن باز شدند. روز گذشته نیز طی عملیاتی ۱۵ دقیقه ای آخرین قفل باز شد و پنل رادیاتور در وضعیت نهایی خود قرار گرفت.

رادیاتور بخش مهمی از فناوری خنک کننده ای است که به تلکسوپ کمک می کند سیگنال های مادون سرخ ضعیف را ردیابی کند. زیرا نور مادون سرخ با گرما مرتبط است، ابزارهای گرمایشی باید در دمای بسیار سرد حفظ شوند. این بخش از تلسکوپ وب همراه سپر خورشیدی عظیم آن در جهت مخالف زمین و خورشید قرار دارند و اجازه نمی دهند گرمای این ستاره به ابزارهای حساس آسیب برساند.

رادیاتورADIR پس از تنظیم آینه ثانویه تلسکوپ جیمز وب باز شد. آینه مذکور روی یک ساختار سه پایه مانند جلوی آینه اصلی و طلایی رنگ این ابزار فضایی قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید