ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ یک فضانورد را به ماه بفرستد

برنامه اکتشاف فضایی ژاپن، رقابت فضایی در آسیا بین ژاپن و چین را افزایش می‌دهد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از indianexpress، ژاپن روز سه شنبه برنامه اکتشاف فضایی خود را با هدف قرار دادن یک ژاپنی روی ماه تا نیمه دوم دهه ۲۰۲۰ ارائه کرد. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، در نشستی برای نهایی کردن این طرح گفت: "فضا نه تنها مرزی است که به مردم امید می‌دهد، بلکه پایه‌ای حیاتی برای جامعه اقتصادی ما است. "

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ طبق پیش نویس این برنامه، ژاپن قصد دارد اولین فرد غیرآمریکایی را روی ماه بگذارد. علاوه بر این، طرح ارائه شده به هدف ژاپن در جهت پرتاب یک کاوشگر برای اکتشافات در سطح مریخ در سال ۲۰۲۴ اشاره می‌کند همچنین این طرح به یافتن راه‌هایی برای تولید برق خورشیدی در فضا نیز اشاره می‌کند. چین همسایه ژاپن نیز قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت بزرگ فضاپیمایی تبدیل شود چین نیز مانند ژاپن قصد دارد فضانوردانی را روی ماه بفرستد و رقابت فضایی در آسیا را نزدیک‌تر کند. در ماه مه، چین دومین کشوری بود که توانست یک مریخ نورد را روی مریخ بفرستد.

 برنامه ژاپن در مورد اهداف اکتشاف فضایی یک هفته پس از آن صورت گرفت که یوساکو مائزاوا میلیاردر ژاپنی پس از گذراندن ۱۲ روز در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت و وی اولین گردشگر فضایی شد که در بیش از یک دهه گذشته به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید