هشدار دانشمندان درباره افزایش گرمایش زمین

دانشمندان هشدار داده اند که گرمایش زمین به زودی زندگی روی زمین را غیر قابل تحمل خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از اسپوتنیک،به گفته کارشناسان، از دره مرگ در آمریکا گرفته تا خاورمیانه و از هند تا صحرا، مردم در حال حاضر دمای بسیار ناراحت کننده‌ای را تجربه می‌کنند و اگر اقدامی انجام نشود، وضعیت در سایر نقاط کره زمین بدتر خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ زیک هاسفادر، کارشناس آب و هوا، گفت که گرم شدن هوا باعث می‌شود که رویداد‌های شدید بیشتر رخ دهد؛ بنابراین دمای دره مرگ در کالیفرنیا در تابستان امسال به ۵۴.۴ درجه سانتیگراد رسید. این بالاترین نرخی است که تاکنون توسط ابزار‌های مدرن ثبت شده است. در این مقاله آمده است که اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) گزارش داد که ژوئیه ۲۰۲۱ گرم‌ترین سال ثبت شده است.

همانطور که دانشمندان گفتند، افزایش دما منجر به خشکسالی شدید، آتش سوزی جنگل ها، طوفان و سیل خواهد شد. افزایش تعداد امواج گرما اثرات مخربی بر کشاورزی دارد و مملو از خطرات مرگبار برای مردم است.

رابرت ووتارد، مدیر موسسه پیر سیمون لاپلاس، گفت: سیل منجر به چندین تلفات، شاید به ده‌ها نفر خواهد شد. هر بار که موج گرما به زمین نزدیک می‌شود، در مورد هزاران مرگ صحبت می‌کنیم. چنین فجایع در حال افزایش هستند. 

کارشناسان نتیجه گرفتند که به دلیل افزایش دو درجه‌ای دما، نیمی از جمعیت جهان هر پنج سال یک بار دچار چنین پدیده‌هایی می‌شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید