معرفی هوندا Activa 6G و مقایسه با جوپیتر TVS Classic + تصاویر

در این گزارش به بررسی مشخصات فنی موتورسیکلت هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic پرداخته ایم.

لینک کوتاه کپی شد

 هوندا، سازنده موتورسیکلت های ژاپنی، به تازگی موتورسیکلت Activa ۶G را با موتور سازگار با BSVI روانه بازار کرد. این موتورسیکلت با وجود اینکه مشخصات قدیمی خود را از دست نداده است اما در نسل جدید دارای امکانات ویژه و طراحی منحصر به فردی است.

در این گزارش مقایسه 2 موتورسیکلت هوندا Activa ۶G جدید با جوپیتر TVS   آورده شده است که یکی از پرفروش‌ترین موتورسیکلت ها در رده خود است. 

موتورسیکلت Activa ۶G: اگر بخواهیم در مورد موتورسیکلت Activa ۶G جدید بگوییم به جرات می توان گفت که این موتورسیکلت با موتور بنزینی عرضه می‌شود که ادعا می‌شود ۱۰ درصد مقرون به صرفه‌تر از مدل قبلی است. این موتورسیکلت از موتور ۱۰۹.۲۲ سی سی تک سیلندر که قادر به تولید ۷.۶۸ اسب بخار قدرت در ۸۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۹ نیوتن متر در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است، استفاده می‌کند.

مقایسه هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic + فیلم   

شبیه به Activa ۵G، موتورسیکلت جدید دارای فناوری هوندا اکو (HET) است که اصطکاک موتور را کاهش داده و بازده سوخت آن را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، موتورسیکلت دارای استارت ACG است.

مقایسه هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic + فیلم   

موتورسیکلت جوپیتر TVSClassic ۱۱۰ ET-Fi : این موتورسیکلت جدید دارای موتور سازگار با BSVI ۱۰۹.۷ سی سی بوده که با CVT همراه است. این موتور حداکثر توان خروجی ۷.۹ اسب بخار در ۷۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۸.۴ نیوتن متر در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را تولید می‌کند. این دستگاه مجهز به اقتصادسنج TVS است که دارای دو حالت Power و Eco است.

مقایسه هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic + فیلم   

جی پلاس، هوندا Activa ۶G جدید بیشتر ویژگی‌های خود را از Activa ۱۲۵ بزرگتر به ارث برده است. این موتورسیکلت اکنون دارای چراغ جلو LED جدید با چراغ‌های LED در روز، پنل‌های جانبی بدنه کرومی، یک کنسول ابزار دیجیتال با صفحه نمایش چند اطلاعاتی و نشانگر‌های چرخش جانبی جدید  است و  از رینگ‌های آلیاژی ۱۲ اینچی استفاده می‌کند.

مقایسه هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic + فیلم   

جوپیتر  BS۶ TVS Classic مجهز به تمام ویژگی‌های استاندارد موجود در مدل BS۴ است. موتورسیکلت علاوه بر آن دارای یک روکش رنگی، یک شارژر USB و فضای ذخیره سازی در جلو است. موتورسیکلت علاوه بر این، دارای فضای چوبی متحرک، صندلی دو رنگ با دوخت، آینه‌های کامل کرومی و دسته بالش کرومی با پشتی محافظ است.

مقایسه هوندا Activa 6G با جوپیتر TVS Classic + فیلم   

هر دو موتورسیکلت مجهز به دیسک جلو و ترمز‌های درام عقب به همراه CBS استاندارد (سیستم ترمز ترکیبی) هستند. Activa ۶G در حال حاضر دارای سیستم تعلیق جدید تلسکوپی جلو است. 

دیدگاه تان را بنویسید