معرفی آئودی و مقایسه با پورشه ماکان+ مشخصات فنی و تصاویر

حداکثر سرعت خودروی پورشه ماکان 229 کیلومتر بر ساعت و آئودی 245 کیلومتر بر ساعت است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، آئودی TT با پورشه ماکان است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند. 

معرفی آئودی TT:

آئودی TT، خودرویی ساخت کشور آلمان است که در سال ۲۰۰۷ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۹۸۴ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۱۱ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۵۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقیقه است.

آئودی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکار S Tronic استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۴۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۶.۱ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۵ لیتر است.

آئودی

از جمله امکانات این خودرو می توان به فرمان با قدرت کمکی ، تنظیم حافظه‌دار صندلی ، گرمکن آینه‌‌ها ، سنسور پارک ، سنسور باران ، کروز کنترل اشاره کرد.

معرفی پورشه ماکان:

پورشه ماکان، خودرویی ساخت کشور آلمان است که در سال ۲۰۱۴ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۹۸۴ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۵۲ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۷۰ نیوتن متر در ۱۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

پورشه ماکان

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۷ سرعته PDK استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۲۹ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۶.۷ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۵ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به سیستم اگزوزاسپرت ، لوله اگزوز‌های مشکی یا سیلور ، سیستم تنظیم ارتفاع ، فرمان اسپرت کربن ، چوب والنات ، چوب لایم اک ، گرم کن ، سقف شیشه‌ای بزرگ پانارمیک ، پرده شیشه سرنشین‌های عقب ، گرمکن صندلی جلو و عقب ، سرد کن صندلی جلو ، قفل مرکزی بدون استفاده ازریموت، کی لس اشاره کرد.

پورشه ماکان

همچنین این خودرو مجهز به ایربگ اضافه عقب ، سقف جیر ، پکیج کامل رادار‌ها ، سنسور‌های جلو وعقب ، دوربین ۳۶۰ درجه ، چراغ ال‌ای دی ، سیستم پی دی ال اس پلاس ، سیستم کنترل سرعت با قابلیت ترمز و حفظ فاصله ، صندلی ۱۸ حالته اسپرت ، مموری دو طرف ، رینگ ۲۱ اسپرت کلاسیک مشکی ، رینگ ۲۱ توربو دیزاین ، هوم لینک ، ریموت پارکینگ است.

پورشه ماکان

خودرو
آئودی TT پورشه ماکان
کشور سازنده
آلمان آلمان
سال (طراحی)
2007 2014
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1984سی سی 1984سی سی
حداکثر قدرت
211 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه 252 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
350 نیوتن متر در 4200 دور در دقیقه 370 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه
جعبه دنده
6 دنده خودکار S Tronic 7 سرعته PDK
شتاب 0 تا 100
6.1 ثانیه 6.7 ثانیه
حداکثر سرعت
245 کیلومتر در ساعت 229 کیلومتر در ساعت
وزن
1405 کیلوگرم 1770 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4178 طول ، 1842 عرض ، 1351 ارتفاع 4691 طول ، 1923 عرض ، 1623 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2469 میلیمتر 2807 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
9.9 لیتر در هر صد کیلومتر 8.6 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
5.4 لیتر در هر صد کیلومتر 6.6 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
6.1 لیتر در هر صد کیلومتر 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
65 لیتر 65 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 5 یورو 5
استاندارد امنیت
EURONCAP 5 EuroNCAP 5
میزان تولید CO2
164 گرم در هر کیلومتر 172 گرم در هر کیلومتر
ترمز و پایداری
ABS ، EBD ABS ، EBD ، ESP ، ASR ، BAS ، TCS
کیسه هوا
کیسه هوای راننده ، کیسه هوای سرنشین جلو ، کیسه هوای جانبی کیسه هوای راننده و سرنشین جلو – کیسه هوای جانبی و پرده‌ای
سیستم صوتی
سیستم صوتی مجهز به نمایشگر 6.5 اینچی لمسی و 9 بلندگو نویگیشن ، پی سی ام ، مانیتور صندلی های عقب

دیدگاه تان را بنویسید