معرفی تویوتا لندکروزر GXR و مقایسه با پرادو VX چهار در+ مشخصات فنی و تصاویر

حداکثر سرعت خودروی تویوتا لندکروز 200 کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت خودروی پرادو هم 200 کیلومتر بر ساعت است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، تویوتا لندکروزر GXR با تویوتا پرادو VX چهار در است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند. 

معرفی تویوتا لندکروزر GXR:

تویوتا لندکروزر GXR، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۱۳ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۹۵۶ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۴۰ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۷۶ نیوتن متر در ۳۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقیقه است.

لندکروز

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده اتوماتیک تیپ ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۹ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۱۳۸ لیتر است.

لندکروز

از جمله امکانات این خودرو می توان به گیربکس ۵ سرعته خودکار ، ظرفیت ۸ نفر ، دارای دو باک بنزین ۹۳ و ۴۵ لیتری ، سیستم انتقال نیرو به چهارچرخ ۴WD ، سنسور جلو و عقب ، بال عقب ، سیستم ورود بدون کلید ، سیستم Start/Stop ، رینگ‌های ۱۸ اینچی ، یخچال ، کروز کنترل ، آینه الکتروکرومیک و برقی اشاره کرد.

همچنین این خودرو مجهز به تزئینات چوبی ، روکش چرمی صندلی‌ها ، شیشه شور چراغ‌ها ، چراغ‌های زنون به همراه LED ، سانروف ، روشن و خاموش شدن خودکار چراغ‌ها (سنسور نور ) است.

معرفی تویوتا پرادو VX چهار در:

تویوتا پرادو VX چهار در، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۱۰ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۹۵۶ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۷۱ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۸۶ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقیقه است.

پرادو

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده اتوماتیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۸.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۸۷ لیتر است.

پرادو

از جمله امکانات این خودرو می توان به انتقال نیرو به چهار چرخ FWD ، (حداکثر سرعت در ۲۰۰ کیلومتر محدود شده است) ، بدنه به صورتی طراحی شده است که هنگام برخورد با عابر آسیب کمی به او وارد شود ، چراغ‌های جلو مجهز به سیستم HID و AFS (روشنایی بهتر در جاده و هنگام پیچیدن) ، روشن شدن فلاشر‌ها هنگام ترمز ناگهانی ، سیستم AVS سفارشی (تغییر حالت رانندگی به Normal، Comfort و Sport) اشاره کرد.

پرادو

همچنین این خودرو مجهز به سیستم VFC در مدل Off،Road ، سیستم KDSS ، سیستم LSD در دیفرانسیل برای کمک به کم کردن اصطکاک و مصرف سوخت ، چهار دوربین ، نشان‌دهنده زاویه چرخ‌ها ، تنظیم خودکار گیربکس به صورت هوشمند به کمک سیستم AI،Shift ، سیستم هشدار برای کم کردن مصرف سوخت به هنگام شتاب ، طراحی دکمه‌های داشبورد برای استفاده آسان حتی با دستکش است.

خودرو
تویوتا لندکروزر GXR تویوتا پرادو VX چهار در
کشور سازنده
ژاپن ژاپن
سال (طراحی)
2013 2010
موتور
6 سیلندر 24 سوپاپه 6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور
3956سی سی 3956سی سی
حداکثر قدرت
240 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه 271 اسب بخار در 5600 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
376 نیوتن متر در 3800 دور در دقیقه 386 نیوتن متر در 4400 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده اتوماتیک تیپ ترونیک 5 دنده اتوماتیک
شتاب 0 تا 100
9 ثانیه 8.5 ثانیه
حداکثر سرعت
200 کیلومتر در ساعت 200 کیلومتر در ساعت
وزن
2460 کیلوگرم 2435 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4950 طول ، 1970 عرض ، 1890 ارتفاع 4990 طول ، 1885 عرض ، 1880 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2850 میلیمتر 2789 میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی
13 لیتر در هر صد کیلومتر 12.5 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
138 لیتر 87 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 5 یورو 3
استاندارد امنیت
EURONCAP 5 EURONCAP 5
ترمز و پایداری
ABS ، EBD ، BA ، HAC ABS، EBD، BA، TRC، VSC و همچنین در مدل Off،Road این سیستم‌ها نیز وجود دارند: Multi،Terrain ABS، A،TRC، HAC و DAC
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو ، جانبی ، پرده‌ای 7 کیسه هوا با سیستم SRS ، کیسه هوای راننده ، کیسه هوای زانویی راننده ، کیسه هوای سرنشین جلو ، کیسه هوای جانبی ، کیسه هوای پرده‌ای سراسری
سیستم صوتی
دکمه های کنترلی سیستم صوتی روی فرمان ، قابلیت پخش CD و MP3 با 6 بلندگو ، ورودی USB و iPod ، بلوتوث ، صفحه نمایش رنگی قابلیت پخش CD به همراه چنجر 6 تایی

دیدگاه تان را بنویسید