life

از آذر ماه سال ۹۹ شرکت خودروسازی پژو نسل جدید خودروی محبوب ۳۰۸ را با تغییرات گسترده‌ای راهی بازار کرده است. اما قیمت آن چقدر است و اگر روزی به ایران برسد به چه قیمتی فروخته خواهد شد؟

جی پلاس، از آذر ماه سال ۹۹ شرکت خودروسازی پژو نسل جدید خودروی محبوب ۳۰۸ را با تغییرات گسترده‌ای راهی بازار کرده است. اما قیمت آن چقدر است و اگر روزی به ایران برسد به چه قیمتی فروخته خواهد شد؟

در آذر ماه پارسال هنگام آغاز شدن فروش این خودرو، خبرگزاری‌ها نوشتند: پژو نسل جدید خودروی محبوب ۳۰۸ را با تغییرات گسترده‌ای راهی بازار کرده است که از جمله آنها می‌توان به کاهش ۱۴۰ کیلوگرمی وزن خودرو اشاره کرد که باعث کاهش مصرف سوخت آن شده است. این خودرو مجهز به یک موتور ۱.۶ لیتری است و ۱۱۵ اسب بخار نیز توان دارد. در مدل جی تی این خودرو توان خودرو تا ۲۰۲ اسب بخار نیز افزایش پیدا می‌کند.

در مقایسه با رقیب اصلی این خودرو یعنی فولکس واگن گلف، این خودرو با قیمت پایه ۱۵ هزار پوندی، حدود ۳ هزار پوند از همتای آلمانی ارزان‌تر است و با توجه به تولید ۹۵گرم کربن دی اکسید در هر کیلومتر پیمایش مسیر، مالکان خودرو میتوانند از معافیت عوارض جاده‌ای در سطح اتحادیه اروپا استفاده کنند.

به صورت کلی و بر حسب مدل‌های مختلف، این خودرو بین ۲۰ هزار ۹۰۰ پوند تا ۳۰ هزار و ۴۸۰ پوند قیمت دارد. ( به جز مدل پایه که ۱۵ هزار پوند قیمت دارد).

با احتساب هر پوند حداقل ۳۵ هزار تومان و قیمت حداقلی حدود ۲۱ هزار پوندی پژو ۳۰۸ می‌توان تخمین زد اگر واردات خودرو به ایران آزاد شود و هیچ تعرفه گمرکی هم برای این خودرو لحاظ نشود قیمت آن حداقل بیش از ۷۳۵ میلیون تومان خواهد شد. اما اگر واردات آزاد شود و این خودرو با تعرفه متوسط ۱۰۰ درصد وارد کشور شود قیمت آن به دو برابر این رقم یعنی حدود ۱٫۵ میلیارد تومان خواهد رسید. باید دید آیا این خودرو به جاده‌های ایران می‌رسد؟

این مطلب برایم مفید است
68 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1502545 منبع: تجارت نیوز
ارسال نظر

نظرات شما
  • هموطن

    پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰

    تا ایرانخودرو وسایپا هستند ورود ممنوع

  • سحر

    پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰

    دوست دارم یکی داشته باشم .رنگ آلبالویی.از ماشین های دیگم خوشم نمیاد.میگن فول آپشنه.عاشقشم.

موضوعات داغ