ادهم کردزابلی روز جمعه در مجمع سالیانه ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور در شهر زاهدان برگزار شد اظهار داشت: با موافقیت رئیس فدراسیون پهلوانی کشور، مسابقه جذاب باستانی با عنوان (گردان_گود) در نوروز امسال از محل شهرسوخته سیستان ضبط و پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: این مسابقه جذاب و دیدنی از مهم‌ترین برنامه‌های ایام عید است که با آیتم های ورزش پهلوانی و زورخانه ای به دنبال توسعه و اشاعه فرهنگ این ورزش اصیل ایرانی است.

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: این میزبانی فرصتی مناسب برای معرفی چهره واقعی و مثبت این استان به هموطنان سراسر کشور است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان جاذبه گردشگری و تفریحی کوه تفتان است که بزودی در این محل میزبان مسابقات بین المللی دوچرخه سواری با حضور قهرمانان ملی و بین المللی خواهیم بود.

کرد با اشاره به سایر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از مهمترین هدف گذاری های اداره کل ورزش و جوانان استان شناخت و استفاده بهینه از این ظرفیت گردشگری همراه با برگزاری رویدادهای مهم ورزشی جهت معرفی چهره واقعی و مثبت این استان است.

وی به برگزاری مسابقات برترین های میانداری ۱۲ گانه قهرمانی کشور با حضور ۳۱ استان به میزبانی شهرستان زاهدان اشاره کرد و گفت: ورزشکاران منتخب از تمام استان‌های کشور هم اینک در مجموعه زورخانه ای دانشگاه سیستان و بلوچستان در حال رقابت هستند.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور در ادامه این مراسم گفت: رشته باستانی و کشتی پهلوانی یکی از رشته‌های مهم و کهن در سیستان و بلوچستان است که در چند سال اخیر موفقیت و عملکردهای خوبی در سطح کشور به دست آورده است.

مجتبی جوهری افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار خوب سیستان و بلوچستان، مسابقه جذاب و پربیننده (گردان_گود) در نوروز ۹۹ در محوطه شهر باستانی و جهانی شهرسوخته سیستان برگزار و از طریق صدا و سیما کشور پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: به منظور برگزاری کلاس های آموزشی برای مربیان، ورزشکاران و داوران با هدف دانش افزایی و پیشرفت این ورزش در سیستان و بلوچستان بهترین مدرسان فدارسیون به این منطقه اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.