مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در ۴ ماهه نخست سال ۹۸، آمار کل تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر چابهار در مجموع ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ با اشاره به عمق ۱۶ و نیم متری اسکله‌های بندر شهید بهشتی چابهار و بهره‌گیری از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری اظهار کرد: این بندر قابلیت پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ و انواع کالا را داراست.
وی افزود: تردد کشتی های لاینر بصورت منظم بین بنادر کشور هندوستان و بندر چابهار و هم‌چنین ترانزیت این کالاها به کشور افغانستان موجب رونق بیش از پیش محور شرق کشور و استان سیستان و بلوچستان شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که در ۴ ماهه نخست امسال آمار کل تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مجموع ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است اظهار کرد: طی این مدت بندر چابهار روند رو به رشدی را نسبت به دوره قبل سپری کرده است.
آقایی با اشاره به رشد ۲ برابری صادرات غیرنفتی از بندر چابهار در ۴ ماهه نخست سال جاری، گفت: خوشبختانه در صادرات کالاهای غیرنفتی تا پایان تیرماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی بوده‌ایم.
وی ادامه داد: هم‌چنین بندر چابهار در عملیات تخلیه و بارگیری به صورت کاپوتاژ نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۱۰۰ درصد افزایش بهره مند شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در خصوص تخلیه و بارگیری مواد نفتی عنوان کرد: در عملیات تخلیه مواد نفتی که به صورت کاپوتاژ صورت می‌گیرد نیز رشد بیش از ۱۰۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بوده ایم.
بر اساس این گزارش، پهلوگیری شناورهای با ظرفیت بیش از هزار تن تا پایان تیرماه سال جاری بیش از ۲۸ درصد افزایش داشته است.
آقایی خاطرنشان کرد: برآیندها حکایت از آینده‌ای روشن و پربار در بندر چابهار است که امیدواریم با استفاده از تمامی ظرفیت‌های بزرگترین بندر اقیانوسی کشور شاهد رونق و‌ توسعه فزاینده اقتصاد دریامحور کشور باشیم.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.