به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میر حسینی روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: کار برداشت گل محمدی در شهرستان زابل زودتر از سایر نقاط کشور انجام می شود و گلاب این منطقه بدلیل جدا نکردن عصاره آن گلابی مرغوب است.
وی گفت: مقرر بود این جشنواره سال گذشته برگزار شود که مقدمات آن با توجه به خشکسالی های متوالی در منطقه فراهم نشد اما امسال جاری شدن رحمت الهی در فصل بهار سالی پربار را برای مردمان مهرورز و مهمانواز سیستان به ارمغان آورده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برگزاری رویدادهای گردشگری در قالب پدیده های تک مکانی و تک زمانی فرصت ویژه ای را برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های مناطق مختلف در اختیار ما قرار می دهد و عامل تنوع بخشی به جاذبه های گردشگری مقصد نیز شده است.
وی بیان کرد: جاذبه های گردشگری یک مقصد تنها به ویژگی های محیط طبیعی یا ابنیه، صنایع دستی و مانند آنها خلاصه نمی شود بلکه رویدادها می توانند به عنوان منبع مهمی برای جذب گردشگران به حساب آمده و عامل مهمی برای معرفی بیشتر منطقه باشند.
میرحسینی ادامه داد: ممکن است یک مکان از جاذبه های شناخته شده و مطرح دیگر کم بهره باشد اما برگزاری یک رویداد واجد اهمیت به جذب طیف وسیعی از گردشگران به آن محل خواهد انجامید.
وی خاطرنشان کرد: گردشگری رویداد، یکی از روبه‌ رشدترین بخش ‌های تجارت گردشگری شناخته شده است.
9923**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.