گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران؛

بادامچیان: گفت و گوی ملی شرط و شروط دارد/ اصلاح طلبی دوباره به بن بست شدیدی رسیده است/ گذاشتن عنوان «اعتراض» روی «آشوب» های اخیر غلط است

گفت و گوی ملی شرط و شروط دارد؛ طبق مبانی ایرانی و اسلامی، نه طبق ملی گرایی که بعضی از آقایان می گویند. این گفت و گوی ملی نیست.
اسدالله بادامچیان

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه گفت و گوی ملی شرط و شروط دارد، گفت: اینکه بعضی از جریان هایی الآن دارند بحث گفت و گوی ملی را مطرح می کنند، بیشتر یک مسأله سیاسی است. چون اصلاح طلبی دوباره به بن بست شدیدی رسیده و می بینند فایده ای ندارد گفت و گوی ملی را مطرح می کنند. 

اسدالله بادامچیان در گفت و گو با خبرنگار جماران، «مشخص کردن هدف بر مبنای ارزش ها و مبانی نظام جمهوری اسلامی» را مهمترین مقدمه گفت و گوی ملی دانست و اظهار داشت: اگر ملی گراها گفت و گوی ملی را مطرح کنند ارزش های الهی و اسلامی در آن مغفول می ماند و به جایی نمی رسد. همچنین اگر کار سیاسی و بازی سیاسی کنند طبعا به جایی نمی رسد. اگر می خواهیم به یک وحدت کامل برسیم که همه با هم کار کنیم، مبنای آن خط ولی فقیه است که از نظر ارزش های الهی، ارزش های ملی، ارزش های قانون اساسی و ارزش های انقلابی برای همه محور است.

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی  افزود: بنابر این اگر می خواهیم به یک گفت و گوی واقعی برسیم باید بر مبنای این ارزش ها، همان سخن امام را مبنا قرار دهیم که فرمودند رمز پیروزی ما ایمان و وحدت کلمه است. یعنی بدون ایمان وحدت کلمه پدید نمی آید.

وی در مورد مطرح شدن اعدام برخی چهره های سیاسی توسط امام جمعه موقت تهران، گفت: من موضع گیری علیه افراد ندارم و معتقدم در نظام آزاد جمهوری اسلامی هرکس حرف خودش را می زند؛ چه برسد که خطیب محترم نماز جمعه باشد. در راستای اینکه می خواهیم به وحدت برسیم، هرکس نظری دارد می تواند محترمانه و مؤدبانه بگوید؛ اما اگر اینها به چالش های سیاسی تبدیل شود، غلط است. هرکس کار خلاف کرده، قانون باید به آن برسد و همه هم باید نسبت به اینکه قانونی مجازات شوند اتفاق نظر داشته باشیم.

بادامچیان با تأکید بر اینکه اگر روی آشوب های اخیر عنوان اعتراض بگذاریم غلط است، بیان کرد: اینکه متأسفانه ما این سال ها گرفتار جریانات سیاسی گوناگون هستیم آسیب آور است. جالب است کسانی که از همین فتنه گرها در فتنه های 78 و 88 حمایت می کردند می خواهند سردمدار گفت و گوی ملی شوند؛ این امر میسر نیست مگر اینکه از گذشته خود عذرخواهی کنند و راه صحیح را پیش بگیرند.

وی ادامه داد: اینکه بعضی از جریان هایی الآن دارند بحث گفت و گوی ملی را مطرح می کنند، بیشتر یک مسأله سیاسی است. چون اصلاح طلبی دوباره به بن بست شدیدی رسیده و می بینند فایده ای ندارد گفت و گوی ملی را مطرح می کنند.  همین الآن نشریات گوناگون را نگاه کنید؛ اینها وحدت آفرین است؟

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به اینکه موافق گفت و گوی ملی هست یا نیست، تأکید کرد: گفت و گوی ملی شرط و شروط دارد؛ طبق مبانی ایرانی و اسلامی، نه طبق ملی گرایی که بعضی از آقایان می گویند. این گفت و گوی ملی نیست. اصحاب فتنه مجرم هستند و اگر می خواهیم با بقیه افراد واقعا به چنین موضوعی برسیم باید همه با هم به جای بازی های سیاسی واقعیات را ببینند.

وی با تأکید بر اینکه مؤتلفه از سال 41 در خدمت امام با تمام گروه ها تعامل کرده است، تصریح کرد: جرم آخرین زندان من همکاری با سازمان مجاهدین خلق آن زمان بوده است. پس ما همراهی کردیم و درگیری ایجاد نکردیم و پالایش کردیم تا کسانی که در خط صحیح امام و به فقاهت اسلامی معتقد بودند بمانند. ولی کسانی که بعد از آن سازمان منافقین شدند دیگر با امام نبودند. ما آن موقع باید با سازمان منافقین یا چریک های فدایی خلق گفت و گوی ملی می کردیم؟ گفت و گوی ملی با فتنه انگیزان 78، 88، آشوبگران فعلی و حامیان آشوبگران فعلی؟ این گفت و گوی ملی نمی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.