گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در گفت و گو با جماران مطرح شد؛

خاطره منتجب نیا از اضطراب آیت الله هاشمی(ره) در شب عملیات کربلای 5

قائم مقام حزب اعتماد ملی مدیریت قوی، مقتدر و کم نظیر را ویژگی اخلاقی آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: ایشان تلاش می کرد عدالت را در برخورد با افراد رعایت کند.

حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به دلیل اینکه ایشان 10 سال در مجلس شورای اسلامی رئیس ما بود مدیریت، تلاش ها و مجاهدت های ایشان را می دیدیم و در دوران دفاع مقدس هم ما خدمت ایشان بودیم و خاطرات فراوانی دارم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح کرد: در عملیات کربلای 5 ما خدمت ایشان بودیم و نیروها پیش روی کرده بودند و خبری از آنها نبود، شب تا صبح آقای هاشمی رفسنجانی مثل کسی که مار گزیده باشد لباس نظامی تنش بود و در بیابان قدم می زد. گاهی من و گاهی دکتر روحانی دست ایشان را می گرفتیم و قدم می زدیم که ایشان تسلی خاطر پیدا کند چون هیچ خبری از رزمنده ها نبود که آیا شهید یا پیروز شدند.

وی ادامه داد: من آن شب را فراموش نمی کنم که بیشترین اضطراب و دلهره را آقای هاشمی رفسنجانی داشت چون خبری از رزمندگان نداشت تا اینکه فردا بعد از ظهر خبر دار شدیم خسارت ها و شهادت های زیادی داشتیم که مصیبت بزرگی برای همه ما بود.

منتجب نیا در مورد مهمترین ویژگی سیره اخلاقی آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز تأکید کرد: یک انسان به تمام معنا کامل، با سعه صدر و عادل بود. من موارد فراوانی از ایشان دیدم که زمان حضور در مجلس شورای اسلامی و بعد از آن تلاش می کرد عدالت را در برخورد با افراد رعایت کند؛ رفیق بازی و دوست بازی را در مسائل اداری لحاظ نمی کرد.

وی افزود: ایشان از نظر هوش سیاسی، مدیریت و اقتدار یک انسان فوق العاده بود. من فکر نمی کنم از قرن گذشته تا به حال ما سیاستمداری به این اقتدار که هم از نظر هوش سیاسی در این رده باشد و هم از نظر مدیریت اجرایی در این سطح از قدرت و مدیریت باشد پیدا کنیم. البته حضرت امام خمینی (س) یا رهبر بزرگوار انقلاب در سطح رهبری هستند؛ ولی آقای هاشمی رفسنجانی مدیریت فوق العاده قوی و مقتدر و کم نظیری داشت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.